Life

Jak využít hliníkové profily

Hliníkové profily si v posledních letech získaly velkou vlnu popularity. Je to dáno jejich vysokou odolností, nízkou hmotností a snadnou možností jejich sestavování. Co je z nich možné vyrobit? 

Zvládne to každý

Poté, co byly vynalezeny hliníkové profily, již není složité si vyrobit celou řadu profesionálních výrobků zcela svépomocí. Hliník je jako materiál velmi snadné krátit, ale také provrtat. Díky ideálním vlastnostem tohoto materiálu je možné použít výrobky nejen v interiéru, ale také ve venkovním prostředí. Materiál odolá nejen výkyvům teplot, ale také dešťům, sněhové nadílce a silnému slunečnímu svitu. Pro mnoho projektů se tak stává doslova ideálním materiálem. Co je možné si zhotovit? 

Ptačí klec jako od profíků

Většina z nás si v dětství nadšeně hrála se stavebnicemi. Jejich zvětšenou formu nyní má k dispozici skutečně každý. Hliníkové profily nám umožní si vyrobit svou vlastní ptačí klec nebo voliéru přesně podle našich představ a rozměrů. Rozdíl mezi prací profesionála a vaší výrobou? Žádný. Stačí si jen projekt dobře připravit a nezaleknout se potřeby dobře měřit.

Terárium pro vaše miláčky

Nejste zrovna příznivci létajícího ptactva? Nevadí. I pro vaše plazy a ještěry si můžete připravit dokonalé zázemí. Terárium je další projekt, který zvládnete zcela sami. Díky hliníkovým profilům se i z malého bytu může stát velmi kreativní prostor pro tvorbu originálních řešení. Kdo ví, možná se projekt, který budete dělat pro svá zvířata, stane prvním ze série. Třeba se vaše kreativní nápady rozrostou natolik, že se stavbou podobných řešení budete časem živit. Jaký bude váš první projekt? 

Venkovní voliéra pro zvířata

Nejen ptactvo, ale také chovné kočky je nutno chovat odděleně a v bezpečí od nástrah okolního světa. A právě venkovní výběh nebo voliéru pro celou řadu zvířat zvládnete díky hliníkovým profilům zcela sami. 

Už víte, jaký bude váš první projekt?