Fashion

Jak vybrat ty správné bílé džíny?

Bílé džíny jsou nestárnoucí klasikou, která se objevuje každé jaro a léto. Jsou extrémně stylové, dají se zkombinovat s ležérním i formálním oblečením a jsou velmi pohodlné i v teplejších dnech. Pokud ve vaší skříni zatím chybí, je nejvyšší čas vyrazit na nákupy. Jak vybrat ty nejlepší? 

Nejlepší je bavlna 

Bílé džíny by neměly vypadat jako legíny, a tak by neměly těsně obepínat nohy odshora dolů. Nejlepší jsou proto džíny vyrobené ze 100% bavlny bez vyššího procenta elastanu. Takové džíny nejsou strečové, takže ze začátku mohou působit nepohodlně a tvrdě, ale po čase se bavlna přizpůsobí tvaru těla a na nejvíce exponovaných místech se vytáhne. Pokud se necítíte dobře v rovných džínách, vyberte si volnější střih. 

Jaký střih vám bude slušet? 

Bílým džínům nejvíc sluší vysoký nebo střední pas, který skryje i větší bříško. Pokud ale máte velmi štíhlou postavu a líbí se vám širší nohavice, můžete si dovolit i klasické bokovky. Délka nohavic by měla končit těsně nad kotníkem a lem by měl být rovný, roztřepené okraje jsou už dávno minulostí. V kombinaci s botami v tělovém odstínu na vyšším podpatku budou vaše nohy vypadat delší a štíhlejší. 

Volte silnější materiál 

Úskalí bílých džínů je to, že pokud jsou vyrobené z nekvalitního nebo příliš tenkého materiálu, může přes ně prosvítat spodní prádlo. To mnohdy neodhalíte přímo v obchodě, ale až na přímém slunečním světle. Tenká látka navíc odhalí všechny nedokonalosti postavy. Volte proto raději vždy silnější denim, který je ale zároveň dostatečně vzdušný. 

Aby bílé džíny vydržely zářivé po celou sezónu, je nutné se o ně dobře starat. Neperte je příliš často, jinak mohou zešednout. Při praní nepoužívejte příliš horkou vodu a rozhodně nepoužívejte bělidlo. Místo něj džíny po vyprání pověste na přímé slunce, které má mírné bělicí účinky. Pokud se na džínách nedopatřením objeví skvrna, zasáhněte co nejrychleji. Kávu odstraní mýdlo, červené víno peroxid vodíku a krev zkuste odstranit zubní pastou.