Fashion

Legíny kalhoty nenahradí, ale v šatníku mají své místo 

I když kalhotám ani zdaleka neodzvonilo, legíny se postupně začínají dostávat na jejich pozici. Bohužel se mezi ženami najdou ty, které je neumí nosit, respektive které nevědí, jak je nosit nebo jaké správně pořídit, aby skutečně lichotily jejich postavě. Jelikož už dávno neplatí, že jsou legíny pouze ozdobou žen při sportovních činnostech, pojďme se podívat, jaké konkrétně zvolit, případně co o nich máme vědět předtím, než je oblékneme.  

Legíny nejsou kalhoty 

Mylné je se domnívat, že legíny nahradí kalhoty. Není tomu tak. Legíny kalhoty opravdu nahradit nemohou, to však neznamená, že nemají být součástí vašeho šatníku. Jsou totiž skvělým doplněním řady outfitů. Dají se nosit ke košilím, také k delším topům i svetrům.  

Abyste však získali od módních kritiků deset bodů z deseti, musíte si pořídit ty správné. Nejsou totiž legíny jako legíny.  

Na správné velikosti a průsvitnosti záleží 

Mnoho žen se legíny dodnes bojí nosit, protože se domnívají, že jim půjde vidět i to, co reálně nechtějí, aby vidět šlo. Jenže, jak ostatně bylo před chvílí zmíněno, nejsou legíny jako legíny. Hledejte takové, které jsou vyrobené z pevného materiálu a které neodhalují víc, než je třeba.  

Kromě materiálu sledujte také to, jestli jsou legíny správné velikosti. Nesmí nikde plandat, nesmí zvýraznit vaše nedokonalosti. To ostatně všechno řeší zmiňovaná správná velikost. Když legíny hezky sedí, jsou spíše lichotivým prvkem a figuru dokážou krásně vyrýsovat.  

Délka legín a jejich celkové provedení 

Při výběru ideálních legín sledujte výhradně jejich délku. Zatímco legíny nad kotníky nohy mohou opticky prodloužit, legíny delší jsou spíše na škodu a mohou uškodit hlavně těm, které jsou menšího vzrůstu.  

Co hraje také velkou roli při výběru legín, jsou barvy a vzory. Pokud chcete z legín udělat onen vytoužený kousek ve svém šatníku, dejte přednost spíše neutrálním odstínům. Pestrost je z pohledu módy velkým přešlapem, i když jsou nyní kýčovité barvy v popředí.