Fitness

Víte, jaká jídla zpomalují váš metabolismus?

Každý člověk by měl dbát na to, co jí. Bohužel lidé si na svou stravu hledí jen tehdy, pokud chtějí zhubnout. To je ostatně nyní. Plavková sezona nám klepe na dveře a lidé se rychle snaží zhubnout to, co za posledního půl roku nabrali. Začínají samozřejmě u jídelníčku, jelikož jídelníček je osmdesát procent úspěchu. Pokud patříte k lidem, kteří si jídelníček taky sestavují a kteří zároveň nevědí, jaké potraviny do něj rozhodně nepřidávat, vybrali jsme vám takové potraviny či konkrétně už hotová jídla, která výrazně zpomalují lidský metabolismus, po čemž nikdo, kdo chce zhubnout, netouží.  

Při hubnutí je důležité svůj metabolismus nastartovat a zrychlit ho. Pokud totiž je metabolismus pomalý, nebudete hubnout tak efektivně, neuvidíte žádné výsledky. Mnozí lidé si do svých jídelníčků níže uvedené pokrmy stejně zařazují, jenže pak se diví, že výsledky nejsou, i když je jejich jídelníček upraven. Mrkněte tedy do svého jídelníčku a zjistěte tak, jestli i vy máte v něm některý z níže uvedených pokrmů. Pokud ano, raději ho z jídelníčku vyhoďte. Hubnout najednou budete zase efektivněji.  

Stop bílé mouce 

Je ve vašem jídelníčku bílé pečivo nebo případně jiný produkt z bílé mouky? Okamžitě to z jídelníčku vyřaďte. Není žádným tajemstvím, že právě těstoviny, také pečivo nebo třeba kalorická pizza metabolismus výrazně zpomaluje. Samozřejmě i v tomto případě platí, že občas si je dopřejte, člověk by si ani při hubnutí neměl odpírat to, co má rád, ale raději dejte přednost trochu jiným pokrmům, které metabolismus spíše zrychlí.  

Pozor na jogurty 

Při výběru jogurtů v obchodě buďte trochu ostražitější. Sledujte jejich složení. Pokud nejste milovníkem kvalitních řeckých jogurtů, nejspíše chcete sáhnout po klasických ochucených jogurtech. U nich však kontrolujte složení, mohou být totiž plné nepotřebných cukrů zpomalujících metabolismus.  

Ani hovězí není nejlepší 

Maso je plné bílkovin, ale zase není maso jako maso. Dejte si pozor na hovězí maso, které by nemělo být stálicí ve vašem jídelníčku.