FitnessLife

Jak si vybrat zdravé jídlo v restauraci aneb salát není vždy nejlepší volbou 

Držíte dietu a v restauraci si lámete hlavu nad vhodným výběrem jídla? Považujete salát za nejzdravější variantu, proto pokaždé objednáte salát, jednou salát Caesar, podruhé kuřecí salát? V dnešním článku se podíváme, jak je to se saláty a kaloriemi a jak vybrat nejlepší zdravé jídlo, takové jídlo, které nijak nenaruší Vaši dietu a Vy si pochutnáte. 

Salát a kalorie 

Při slově salát se každému vybaví zdraví, dieta, hubnutí. Je to takový symbol zdravého životního stylu. Je vhodné si tedy v dietě objednávat saláty? Ano i ne, záleží na druhu salátu a složení. Není totiž salát jako salát a často je salát kaloričtější než klasické jídlo. Při výběru si dávejte pozor na úpravu masa, kuřecí salát s grilovaným kuřecím prsem bude vhodnou variantou, naopak kuřecí salát se smaženými kuřecími stripsy je volbou nevhodnou. Také sledujte další přidané ingredience a zejména zálivky a dressingy, které často tvoří majonéza. 

Není třeba pouze salátu 

Není nutné si v dietě objednávat pouze saláty (mluvíme teď o těch opravdu zdravých s nízkým množstvím kalorií). Ve většině restaurací už najdete minimálně jedno hlavní zdravé jídlo. Vhodnými variantami jsou kuřecí steaky, steak z hovězí svíčkové, vepřová panenka nebo ryby a mořské plody. K těmto masům si můžete objednat pečené brambory nebo zeleninový salátek (případně rýži) a máte zdravé jídlo, na kterém si opravdu pochutnáte. 

V dietě není nutné se vyhýbat restauracím obloukem nebo restauraci navštívit a držet hladovku, každá moderní restaurace nabízí i zdravé varianty. Není nutné to však s pokrmy z restaurace přehánět, jedná se sice o zdravá jídla, ovšem jsou více kalorická než ta jídla, která si připravíte doma (větší množství oleje při přípravě apod.). 

A co když restaurace/hospoda nenabízí zdravé varianty pokrmů? V tomto případě se nebojte zeptat obsluhy, zda by místo smažených hranolek nemohla připravit čerstvou zeleninu nebo místo smaženého řízku připravit kuřecí steak na přírodní způsob.