Fashion

Jak správně pečovat o batoh?

Batohy jsou v poslední době opravdu obrovským hitem. Pokud sledujete dění v módním světě, pak jste si toho jistě všimli. Batohy doslova nahradily klasické kabelky, dnes se dají zakoupit v mnoha provedeních a mnohé batohy mají i uši na nošení v rukou, pokud by je někdo nechtěl nosit klasicky na zádech, což je samozřejmě pohodlnější. V případě, že patříte k lidem, kteří mají batoh, a to ať už jako módní doplněk, turistickou pomůcku nebo školního parťáka, asi nechcete, abyste si zanedlouho museli kupovat batoh nový. Jestliže za něj nechcete utrácet peníze, měli byste se o něj naučit správně pečovat.  

Aby byl batoh dlouho jako nový, měli byste se držet několika zásad při čištění. Batoh se skutečně musí čistit, do pračky by se házet neměl. Je to podobní jako s plátěnými teniskami, které také trpí každým vypráním.  

Zásady, kterých se držet při čištění batohu 

  • Ještě předtím, než začnete batoh čistit, podívejte se na údržbový štítek, který bývá nejčastěji k vidění v hlavní komoře všitý do švu. Právě ten vám prozradí, jak byste se měli o batoh starat a jaký způsob čištění je nejvíce doporučovaný.  
  • Jak jsme zmínili, batoh se nikdy nesmí prát v pračce. Mohlo by totiž dojít k poškození hlavně zádových systémů, které z batohu dělají kvalitní batoh. Navíc prací prášky bývají velice silné, mnohdy poničí látku, a to nejen tak, že barva na nich vybledne.  
  • Při čištění se nejdříve zaměřte na větší a specifické skvrny, které snadno odstraníte jakýmkoli odstraňovačem skvrn, který je určen na textil či na materiál, z něhož je batoh vyroben. Odstraňovače skvrn se dají běžně koupit v drogeriích nebo hypermarketech.  
  • Při čištění nezapomeňte na spodní část batohu, která bývá špinavá z toho důvodu, že batoh neustále pokládáte na zem. Většinou se jedná o malé nečistoty, které se snadno utřou vlhkým hadříkem z mikrovlákna.