Fashion

Chyby, kterých se rodiče dopouští při výběru dětské obuvi

Vybírat dětskou obuv je poměrně těžká zkouška, která otestuje především trpělivost a vytrvalost rodičů. Najít totiž adekvátní a dobře padnoucí boty pro své ratolesti je někdy těžší, než se z počátku zdálo. Nejen, že musí být hezké na pohled, ale musí sedět přesně tak, jak odborníci doporučují. Bota je totiž oporou celého těla, a pokud by došlo k výběru nevhodné obuvi, mohlo by se do jisté míry napomoct i k celkové deformaci těla.  

Abyste předcházeli zmiňovanému poněkud černému scénáři, pojďme si prozradit, jakých chyb se rodiče při výběru dětské obuvi nejvíce a nejčastěji dopouští.  

Nedostatečně široká bota v prstové části 

Při výběru bot svou pozornost upněte především na modely, které jsou v prstové části volnější a širší. Pokud byste vybrali pouze úzký typ obuvi, došlo by během několika týdnů ke zkřížení prstíků nebo deformacím malíčku, což jsou problémy, které jsou jen těžce napravitelné.  

Prsty potřebují mít v botě prostor, myslete na to při výběru adekvátní obuvi. V ideálním případě pořiďte dítěti zdravou obuv, která splňuje všechna doporučení lékařů. 

Správná délka je klíčová 

Kromě šířky se dívejte také na délku obuvi. Je dobré, když si dítě botu před koupí vyzkouší, protože jen tak budete mít jistotu, že bota opravdu skvěle sedí. Jestliže kupujete boty přes internet, je nutné nohu přeměřit a projít si parametry daných modelů.  

Při zkoušení je dobré zkontrolovat, jestli bota sedí i „na oko” čili tak, že přiložíte podrážku boty na chodidlo dítěte. Děti mají totiž tendenci krčit prsty při zkoušení bot, což může nakonec vést k nevhodné koupi obuvi. 

Jaký je materiál svršku? 

Nulový zájem o materiál svršku – další chyba, které se rodiče malých dětí dopouští při výběru ideální obuvi. V nejlepším případě vybírejte takzvaný přírodní useň, který se krásně přizpůsobuje tvaru nohy, navíc je materiál krásně prodyšný a měkký, absorbuje mimo jiné vlhkost.