Beauty

Sedm babských rad pro krásu

Ženy o sebe pečují. Milují, když jejich pleť je dokonalá, bohužel ne vždy dokonalou je. Ženskou pleť často postihují různí nepříjemnosti, jako je akné nebo ucpané póry. Mezi nevítanými hosty najdeme samozřejmě i černé tečky nebo nepopulární uhry, které se taky jednou za čas vynoří na povrch. Bohužel problémy s pletí nejsou to jediné, s čím ženy musí denně bojovat. Bojovat musí i s nevyživenými vlasy, které nejen, že padají, ale taky nerostou a lámou se. Naštěstí všechny tyto problémy lze vyřešit, a to za pomocí babských rad.

Každá žena ví, že mastičky, olejíčky nebo různé pleťové či vlasové masky stojí vážně hodně. Ne každá žena si je může dovolit. Naštěstí existuje několik rad, které se dědí takzvaně z generace na generaci. Rady označujeme za babské rady a jsou vždy bez chemických přípravků. Pomocí babských rad můžete své vlasy vyživit a svou pleť zachránit s pomocí surovin, které se skrývají ve vaší kredenci.

Přinášíme vám sedm babských rad pro vaši krásu:

1) Pokud vás trápí suché rty, pomůže vám med. Jedná se o surovinu, která je kráse prospěšná. Pokud si budete třikrát týdně mazat rty medem, kdy med necháte působit na rtech minimálně deset minut, suchá kůže ze rtů zmizí a rty budou vyživené.

2) Co se týče suchých vlasů, pomáhá zábal skládající se ze žloutku, medu a olivového oleje. Zábal si můžete dělat při každém umývání vlasů, nechte ho působit čtvrt či půl hodiny. Poté si vlasy pořádně opláchněte.

3) Pokud toužíte po lesklých vlasech, polijte je zředěným octem. Tento fígl možná znáte. Používá se i při psím koupání.

4) Blondýnky by po mytí vlasů měly vlasy přelít ještě heřmánkovým čajem, který blond vlasy perfektně vyživí a dodá jim sílu.

5) Co se týče brunetek či černovlásek, těm se doporučuje přelít si vlasy po umytí černým čajem. Díky němu bude barva výraznější a navíc se budou lesknout na míle daleko.

6) Abyste předcházeli nepříjemnému akné a nežádaným pupínkům, dvakrát týdně si na pleť nanášejte pleťovou masku skládající se z medu, ovesných vloček a bílého jogurtu. Pleť se krásně vyčistí a navíc bude vypadat svěže.

7) Jestliže ráno vypadáte unaveně, pomůžou vám polévkové lžíce. Pokud si je na noc dáte do mrazáku a ráno si je studené přiložíte na oči, oči se vám zázračně rozzáří a nikdo nepozná, že jste měli krušnou noc.