Beauty

Studená voda a její přínos pro vaši pleť

Brr, studená voda. Možná byste se ale divili – právě tato podoba nejznámější tekutiny může působit jako kosmetický produkt. Co naší pleti přinese?  

Bojujeme s vráskami 

Vrásky neodmyslitelně patří k pokročilejšímu věku, s tím nic nenaděláme. Ledová voda ale umí skutečné divy. Kromě jiného se postará o vypnutí pleti a o vyhlazení malých vrásek. Stačí si pravidelně ošetřit pleť ledovou vodou. Hurá!  

Konec suché pleti 

Suchá pleť má sklony k odlupování, žilkám a dalším potížím. Je obecně známo, že majitelky suché pleti by se měly vyhýbat horké vodě, která ještě více smývá přirozený ochranný maz z pokožky. Místo toho se spolehněte na hydrataci v podobě studené vody. Poté si samozřejmě ještě naneste ochranný pleťový krém.  

Jdeme zářit! 

Studená voda se postará o rozproudění krevního oběhu. Když si tedy na obličej po ránu šplníchnete trochu ledové vody, pleť bude zářit a vypadat zdravě. Tuto každodenní rutinu si zamilujete. Kromě toho, že působí blahodárně na pleť se studená voda postará o dokonalé ukončení nočního odpočinku a vaše ráno pořádně odpíchne.  

Póry nebudou tak viditelné 

Studená voda má ještě další skvělý účinek. Dokáže se postarat o to, aby nebyly póry na naší pokožce tak viditelné. Póry se vlivem studené vody přirozeně uzavřou a budou tvořit silnou hradbu, do které se nečistoty z okolního prostředí jen tak nedostanou.  

Prevence akné 

Studená voda funguje jako přirozená prevence vzniku pupínků. Nepříjemné onemocnění kůže chronického charakteru postihuje lidi mnoha věkových kategorií, i když se nejčastěji vyskytuje u teenagerů. Není přitom potřeba utrácet za drahé kosmetické produkty. Pravidelně si umývejte obličej studenou vodou. Takto přirozeně snížíte červené skvrny v obličeji, ale také oddálíte tvorbu vrásek.  

Studená voda vám pomůže také s kruhy pod očima. Trpíte na ně po dlouhém večírku, nebo po probdělé noci plné starostí? Pomozte si ráno tím, že si obličej, a obzvláště oční okolí, umyjete studenou vodou.