Fitness

Proč nehubnete při dietě? Třeba děláte několik chyb

Mnohé ženy tak moc touží po krásné postavě, že začnou hubnout s pomocí diet. Některé ženy dokonce začnou jíst jenom citrusy, protože to je náplň jedné z drastických diet, jež si osvojily hlavně celebrity. Drastickým dietám by se však ženy měly vyhnout obloukem, jelikož takové drastické diety mají negativní dopad na lidské zdraví. Navíc jejich následkem je takzvaný jo-jo efekt, v rámci kterého se kilogramy vrátí velice rychle zpět, a to i v trojnásobném množství. Na druhou stranu některé diety nejsou zlé, některé dokonce tělu prospívají. Bohužel při některých dietách žena nemusí vidět výsledky, jaké by očekávala. Pokud také nevidíte výsledky při dietě, kterou držíte, pak se možná dopouštíte několik chyb, které vám zabraňují zhubnout.  

Možná jste věčnou dietářkou 

Jak často se pouštíte do diet? Pokud se můžete označit za takzvanou věčnou dietářku, pak pravděpodobně je vaše tělo zvyklé na různé diety a změny stravy či úpravy jídelníčku. Pokud zkoušíte do roka i několik diet, nemůžete očekávat, že vaše tělo bude reagovat tak, že začne ztrácet tuky či kilogramy. Takto to zkrátka nefunguje, bohužel.  

Jste neustále ve stresu 

Pokud patříte k lidem, kteří jsou stále ve stresu, pak se nedivte tomu, že nehubnete. Ono se sice říká, že při stresu tělo hubne, ale tělo hubne jenom tehdy, kdy z důvodu stresu nejíte. Ale ani tomu se nedá říct, že je to zdravé hubnutí. Stres je většinou důvodem, proč kilogramy neztrácíme a proč navíc neztrácíme ani centimetry v pase, které jdou obvykle dolů jako první.  

Nemáte dostatek spánku 

Velkým problémem také bývá nedostatek spánku. Spánek bohužel brání hubnutí, nedochází k uvolňování takzvaného leptinu, který mozku říká, že je člověk sytý a že není třeba jíst. Odborníci nedoporučují spát kratší dobu než šest hodin, dochází pak totiž k menší produkty zmiňovaného hormonu a mozek tělu říká, že je neustále čas jíst.