Fashion

Proč dětem z šatníku vymizely barvy?

Pro holčičky růžové a kluci zásadně v modré. Ještě pár let zpátky to bylo poznávací znamení všech dětiček. Dnes frčí unylý stejnokroj v neutrálních barvách a nebýt taštičky s jednorožcem nebo plastového bagru, jsou všechny děti na chlup stejné. Proč? Protože tak velí trendy.  

Jen béžová to může být 

Dnešní doba je zvláštní. Vše se halí do béžové, krémové a šedé. Pokud už chce člověk trochu rozmařilosti, pořídí si jeden prvek ve výrazné a kontrastní barvě. Oblíbená je sytě červená, růžová, královská modrá, kanárkově žlutá, tmavě fialová nebo petrolejová. Týká se to interiérů i šatníku. Důvod je prostý. Pokud s barvami příliš neexperimentujete, jen těžko šlápnete při kombinování vedle a vždy budete vypadat stylově a nadčasově. Nemluvě o fotkách, které budí dojem sladění do posledního detailu.  

Stačí se inspirovat na Instagramu, kde je uživatelů, kteří jdou tímto směrem, nespočet. Vše je promyšlené a dotažené k dokonalosti, nic neruší a působí až luxusně. Většina takových barev se ke všemu hodí pro experimentování s čím dál oblíbenějšími filtry. Bohužel nejde jen o samotné oblečení, ale i výbavičku. Béžové peřinky, hořčicové koberce, krémové chrastítko a k tomu všemu kočárek, který nesmí barevně vybočovat. Ocení ale tuhle hru na efekt ti, kterých se to skutečně týká? Ne, dětem je tahle soutěživost úplně jedno. A v krajním případě jim může i ublížit.  

Dětský svět  

Děti barvy milují. Jsou nadšené ze všeho barevného, třpytivého, blýskavého a bláznivého. Nezáleží jim na to, jestli jim legíny ladí se svetrem, jestli vzor na punčocháčích padne k nákrčníku. Pokud se jim líbí nějaký kousek, chtějí ho mít a ukázat se v něm. To je dětská přirozenost.  

Budete-li jim je odpírat, mohou přijít o značnou část své fantazie a představivosti, přeskočíte u nich podstatný blok vývoje, kdy si samy určují, co si vezmou na sebe, kdy se rozhodují a volí mezi různými alternativami. Pochopitelně se to neprojeví hned, protože děti následující své rodiče a důvěřují jim, ale drobné nuance a odchylky se mohou časem objevit. Zapomeňte na styl a dejte šanci ohňostroji barev.