Life

Překrvení nosní sliznice během těhotenství. Proč k tomu dochází?

Nosní sliznice je poměrně zrádná věc. Zejména během těhotenství může pořádně potrápit, jelikož dochází k jejímu překrvení. Podle posledních statistik tímto problémem trpí až šest žen z deseti. Trápí je zduření sliznice bez rýmy, která se vyznačuje kýcháním, silným výtokem z nosu. Abyste si nemuseli pročítat hromadu diskuzních fór, v nichž se téma probírá, odhalme si příčiny nyní – teď a tady.  

Na vině může být alergická reakce i rýma 

Ve většině případů tráví překrvení nosní sliznice těhotné ženy. Odborníci však nevyvrací ani to, že by se jednalo o jeden z příznaků těhotenství. Kromě jiného stavu mohou být na vině dvě věci, a sice rýma a alergická reakce.  

Při rýmě dochází k otoku nosní sliznice. Jev je velice podobný klasické alergické reakci, ale k tomu všemu se pořádně kýchá. Rýma vzniká ve chvíli, kdy dochází ke změně hormonální hladiny ženy. Viníkem je především estrogen, který zvyšuje produkci sekretu a otok nosní sliznice.  

Pokud je překrvení nosní sliznice spojeno s alergiemi, může k tomu všemu dojít i k dalším příznakům, a to k vyrážce nebo svědění.  

Pomoct mohou lidové léky 

Nemluvíme však o problému, který by byl neléčitelný. Naopak – tento problém je možné léčit, dokonce za pomocí starých známých fint, jež se označují za lidové léky. Používaly je už i naše prababičky, proč je tedy nevyzkoušet i nyní? Fungují zcela stejně jako před lety. Doba se sice posunula, ale tělo zůstalo prakticky stejné.  

Kupříkladu pomáhá jednoduché cvičení, při kterém se rozptýlí krev. Je však možné k němu přistoupit pouze v okamžiku, kdy proběhne konzultace s lékařem. Doporučujeme se také zbavit veškerých alergenů v okolí nebo pustit se do bodové masáže nosu.  

Na nos je dobré přikládat i teplé svíčky se slanou vodou nebo stojí za vyzkoušení různé bylinné medicíny (pomáhá zejména aloe vera, cibulová šťáva nebo kalanchoe).