Fitness

Pravidla pro úspěšné hubnutí

Když přišlo léto, mnozí lidé si pomysleli, že hubnout už nemohou, a tak s tím přestali. Jenže honba za krásnou postavou nekončí tehdy, kdy se konečně ukáže sluníčko a kdy koupaliště otevřou své brány. Pokud chcete mít štíhlou a krásnou postavu, nevzdávejte to s příchodem léta. Léto vás má přece jen “nakopnout”. A aby vám šlo hubnutí i během léta snadněji, přinášíme pár pravidel, která vám s hubnutím krapet pomohou.  

Při hubnutí by se měl změnit hlavně jídelníček. Ten je základ úspěchu. Je však pravdou, že jídelníček nestačí. K tomu nezapomeňte dodržovat pitný režim a samozřejmě se také hýbejte. A k tomu všemu se držte několik pravidel, která vám přinášíme a která vám hubnutí opravdu usnadní.  

Vynechte sladkosti 

I když sladkosti milujete, vyhněte se jim. Pokud jste je měli na denním pořádku, zbavujte se jich samozřejmě postupně, nemusíte ze dne na den přestat jíst to, co jste doposud konzumovali. Sladkosti byste měli nahradit složenými sacharidy, které bude tělo trávit delší dobu, tudíž se vyvarujete zbytečně zbrklému kolísání cukru v krvi.  

Jezte více zeleniny 

Doporučujeme vám přidat zeleninu do jídelníčku. Právě v zelenině se totiž nachází jak dostatek vlákniny, vitaminů i minerálů, navíc dokonale zasytí. Doporučujeme hlavně přidat zelenou zeleninu, jako je okurka, paprika, kedlubna nebo třeba listový salát. Ani rajčata nejsou k zahození. 

Vyhněte se tukům 

Nejen odborníci, ale také my doporučujeme vyhnout se během hubnutí tukům. I takzvané živočišné tuky, které konzumujeme často ve formě másla nebo sádla, by se v jídelníčku měly nacházet v co nejmenším množství. Povoleny jsou spíše kvalitní oleje, jako je olivový olej, lněný nebo dýňový. Tuky jako takové konzumujte třeba ve formě ořechů nebo oblíbeného a dnes velice často konzumovaného avokáda. Mimochodem, avokádo je navíc velice fotogenická potravina!