Fitness

Jak pohnout s váhou, když kila nejdou dolů?

Když letní plavková sezona klepe na dveře, drtivá většina žen se snaží zhubnout. Jenže ne každé ženě to jde. Mnohým to dělá velký problém. I když cvičí, tak nevidí žádné výsledky. Je však pravdou, že pokud člověk chce dosáhnout své vysněné postavy, tak musí změnit svůj jídelníček. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Pokud se vám tedy váha zastavila, může být problém právě ve stravování a ve vašich stravovacích návycích. Nebo že by byla na vině vaše závislost na sladkém?

V každém případě přinášíme několik tipů, jak konečně pohnout s váhou, pokud kila nejdou dolů. Věřte, není to tak nemožné, jak se na první pohled může zdát. Vyzkoušejte naše osvědčené tipy.

Začněte si zapisovat to, co během dne sníte

Takto alespoň zjistíte, co může být na vině, co může za neklesající čísla na váze. Pokud si budete zapisovat to, co za den sníte (existují na to dokonce aplikace), pak začnete omezovat to, co byste jíst neměli, co jste si dopřáli, ale neměli jste. 

Dopřejte si dostatek bílkovin

Pokud chcete zhubnout, měli byste jíst kvalitně, pestře a zdravě. Doporučujeme jíst hlavně hodně bílkovin, které jsou při budování postavy velice důležité. Bílkoviny najdete například v míchaných vajíčcích, v rybě nebo třeba v mléčných výrobcích. 

Dostatečně pijte, ale ne alkohol

Jestliže chcete zhubnout, vyhýbejte se alkoholu. Alkohol způsobuje nárůst tukové hmoty, a to hlavně v oblasti břicha. Raději se mu tedy vyhýbejte a pijte vodu z kohoutku, kterou občas můžete vyměnit za fresh nápoje, smoothie nebo případně bylinkové či jiné čaje. Dodržovat pitný režim je důležité, nemyslí se tím však pití alkoholických nápojů, na nichž se stávají lidé závislí. 

Dostatečně spěte

Nikdo ještě nezhubl tím, že nespal. Spánek je pro lidský organismus důležitý, člověk si tak odpočine a tělo zregeneruje. Spánek se na hubnutí podílí opravdu velmi. 

Žádné stresy

Máte hodně práce nebo dokonce trpíte workoholismem? To tělu určitě také neprospívá a je dobré to rychle léčit, případně se vyhnout, pokud to je to v lehké formě.