Beauty

Plánujete zamířit ke kadeřnici? Tipy, jak si s ní rozumět, aby účes dopadl podle představ

Porozumět si se svou kadeřnicí, to není nic snadného. Většinou se neshodnete na tom, co to znamenají konečny nebo co jsou to dva centimetry, ze kterých se rázem stane deset centimetrů. Zejména po době strávených v karanténě se těšíte ke své oblíbené kadeřnici, na druhou stranu k ní jdete se strachem, aby vás nepřipravila o poslední vlasy na hlavě. Abyste konečně po letech odcházeli od kadeřnice spokojení, přinášíme vám několik tipů, jak si s ní porozumět.  

Jen konečky 

V drtivé většině případů chodí ženy ke kadeřnici zastřihnout jen konečky, aby vlasy dostaly zdravější podobu. Jenže kadeřnice si pod roztřepenými konečky představí ušmiknutí v místě, kde se vlasy třepí, což znamená, že vám může ustřihnout klidně pět až deset centimetrů, ne-li více. Proto své kadeřnici raději řekněte, že se vám stávající délka líbí, ale že byste rádi dostali vlasy do lepší formy. Kadeřnice pochopí, že chcete zkrátit vlasy opravdu jen o konečky, které jsou viditelně roztřepené.  

Chci melír 

Mnoho neshod začíná i ve chvíli, kdy chcete udělat melír. Melír je oblíbené barvení vlasů, ovšem opět to kadeřnice může pochopit jinak, než jak jste to mysleli. Většinou se kadeřnice snaží být kreativní, což ale zrovna nechcete, aby byla. Proto jí raději řekněte, že si přejete mít melír, respektive jednotlivé prameny v barvě, aby to vypadalo přirozeně a aby se zakryly šediny, které začínají vyplouvat na světlo. V tomto případě platí, že čím konkrétnější budete, čím konkrétněji formulujete svá přání, tím budete s výsledkem spokojenější.  

Něco nového 

Většina žen chodí ke kadeřnici s tím, že by ráda zkusila něco nového. Jenže co slyší kadeřnice? Slyší především to, že toužíte po krátkém sestřihu, aby ta změna byla vidět. Proto pokud chcete ponechat svou stávající délku, ale chcete například jen změnit barvu vlasů, doporučujeme to opět říct konkrétněji čili délka vlasů se mi líbí, s tou nehýbat, spíše se zaměřit na barvu vlasů.