BeautyLife

Jak nosit vousy? Pravidla, která by měl znát každý muž

V poslední době se vyskytuje čím dál více vousatých pánů. Tento moderní trend vypadá velice mužně a spousta mužů se toho rozhodlo využít. Avšak nemyslete si, že nechat se zarůst, je jednodušším způsobem, jak pečovat o svůj vzhled. Právě naopak! Aby vousy dobře vypadaly, je třeba o ně pravidelně pečovat. A to je náročnější, než vzít jednou za čas holicí strojek a všechny vousy oholit dohladka. 

Nechte si narůst vousy 

Abyste měli co tvarovat, bude zapotřebí nechat si vousy nejprve narůst. To může trvat šest až osm týdnů. Během tohoto období by vás neměla čekat žádná významná společenská událost, protože váš vzhled může vypadat poměrně zanedbaně. Je však třeba toto období přečkat, je velmi důležité pro dosažení dostatečně dlouhých vousů, které pak bude snadné tvarovat. 

Vyberte si svůj styl 

Je velmi důležité, abyste si vybrali, jak chcete své vousy nosit. Pokud byste se oholili do nějakého tvaru a pak změnili názor, pak by to znamenalo znovu absolvovat krok jedna – tedy fáze zanedbaného vzhledu. A ta je pro většinu mužů obvykle velmi nepříjemná.  

Mít vousy může být náročné 

Pokud si představujete, že práce na plnovousu je jednodušší než hladké oholení, pak jste na omylu. Takže pokud jste se pro plnovous rozhodli z tohoto důvodu, pak je třeba přehodnotit názor. Mít vousy – ať už jste zvolili jakýkoli střih – je každodenní práce. Stejně jako je třeba se učesat každé ráno, bude zapotřebí upravit také tvar vousů. Trčící vousy, které nedrží tvar totiž působí stejně zanedbaně, jako když jste si je nechávali narůst.  

Používejte žiletku 

Zastřihovač vousů na holicích strojcích je nevhodný pro tvarování vousů, protože může vzít více vousů, než jste původně chtěli. Vyplatí se proto investovat do kvalitní žiletky. S její pomocí se vám bude mnohem lépe manipulovat se strojkem a holení a úprava vousů je tak jednodušší.