Fashion

Kam za sekáči v Praze?

Nakupování z druhé ruky není tabu. Naopak je to způsob, jak šetřit životní prostředí. A nejen ho, ale i svou peněženku, která se pod tíhou zvyšující se inflace markantně prohýbá. Takzvané second handy se rozšiřují po celé republice, nejvíce jich však najdete v Praze. Pokud se budete v hlavním městě nacházet, nezapomeňte navštívit zejména několik níže uvedených, kde bezesporu narazíte na fantastické kousky do svého šatníku. 

Crashily 

Patříte mezi rebelky a spadáte navíc do současné mladé generace? Pak je tím ideálním místem pro vás sekáč jménem Crashily, který v sobě ukrývá především kousky typu vintage. Oblečení se nachází v opravdu skvělém stavu a ostatně nenajdete zde jenom oblečení, ale také kabelky, doplňky nebo boty. A co víc – plátěné tašky nebo ručně malované plecháčky jsou zde taktéž k dostání. 

Co je pozitivní, tak je styl tohoto second handu. Nejedná se o butik typu hrabárny, na první pohled se budete cítit jako v regulérním obchodě. 

1981 Secondhand 

V Oldřichově ulici narazíte na další skvělých sekáč, který nese název 1981 Secondhand. Nejedná se o žádnou novinku, spíše je to mezi zdejšími second handy taková rarita. Součástí tohoto sekáče je nejen pánská, ale i dámská móda, a to ideálně spadající do stylu vintage. Ovšem nabídka zahrnuje i soudobou módu.  

Pokud se sem chcete vydat jen s pár drobnými po kapsách, pravděpodobně nepokoupíte. Ceny jsou trošku výš, ale nelze se tomu divit, když jsou zde k dispozici značky jako Yves Saint Laurent nebo Valentino či Burberry a Armani. 

Bohemian Retro 

Náš seznam uzavřeme second handem nacházejícím se ve Chvalově ulici na Žižkově, kde se nachází butik Bohemian Retro. Opět je móda zaměřena jak pro muže, tak pro zástupkyně něžného pohlaví, které ocení, že si zde seženou třeba i svatební šaty, pakliže se jejich velký den blíží.  

Sekáč se však nezaměřuje pouze na oblečení, ale i na nádobí či obecně výbavu do domácností.