Beauty

S čím vším pomůže zázrak jménem ricinový olej?

Ženy moc dobře vědí, že na světě existuje několik kosmetických pomocníků, kteří jim uleví od jejich starostí a problémů s pletí. Takových kosmetických pomocníků je opravdu mnoho, patří k nim i ricinový olej, což je doslova zázrak ve světě kosmetiky. Ricinový olej je známý už dlouhá léta, používaly ho dokonce i naše prababičky a babičky. Dnes o něm ví jen málokdo, přece jen známější je třeba kokosový olej nebo arganový olej či mandlový olej. Je to škoda, ricinový olej je totiž opravdu zázrak.  

Ricinový olej se používá hlavně ve světě kosmetiky. Má totiž blahodárné účinky na naši pokožku. Kromě toho je však pomocníkem i při péči o tělo. Dokáže tělo třeba skvěle detoxikovat, mimo jiné pročišťuje střevní trakt. Zaměřme se však na jeho účinky v kosmetice, protože zde provádí skvělé věci! 

Ricinový olej jako prevence vrásek 

Věděli jste, že ricinový olej je prevencí vrásek? Pokud vás sužují vrásky kolem úst, na čele nebo v okolí očí, ricinový olej vám pomůže. Obsahuje obrovské množství antioxidantů, které dokážou bojovat proti volným radikálům v těle. Právě volné radikály jsou důvodem toho, proč se vrásky tvoří.  

Ricinový olej proti akné 

Trápí vás nehezké pupínky a akné na obličeji? Opět sáhněte po ricinovém olejíčku, který dokáže od tohoto problému ulevit. Brání ucpávání pórů, a dokonce dokáže předcházet vzniku bakteriální infekce.  

Ricinový olej proti striím a jizvám 

Ricinový olej je také skvělým pomocníkem a bojovníkem proti jizvám, striím po porodu nebo proti pigmentovým skvrnám. Stačí, když si ho jen jemně vmasírujete do pokožky, necháte vstřebat. Strie, jizvy i pigmentové skvrny se postupně začnou ztrácet stejně jako místa, kam vás štípnul komár během horkého letního dne.  

Mimochodem, věděli jste, že ricinový olej dokáže zahojit i popáleniny od sluníčka?