Life

Milujete box? A zhlédli jste ty nejlepší filmy s touto tématikou?

Dnes mají bojové sporty zelenou. Jsou velmi oblíbené, už dávno nejsou označovány za přespříliš surový sport. Dokonce je už dávno nevykonávají jen pánové, ale také dámy si našly zalíbení v ránách, které sice nemohou rozdávat, jak se jim zachce, ale o to je to více baví. Například nad sportem MMA, nad smíšenými bojovými uměními, je třeba neustále přemýšlet. Jelikož se jedná o sport, kde se mísí prvky všech bojových sportů dohromady, nikdy nevíte, s čím soupeř přijde. MMA má v České republice nyní velkou škálu fanoušků podobně jako box.

Zatímco o MMA zatím nebylo natočeno mnoho filmových snímků, u boxu je to jinak. O boxu jako takovém bylo natočeno mnoho, mnoho filmových snímků, které jsou většinou navíc motivačními filmy. Nejsou samozřejmě určené jen sportovcům, jsou určené všem, kteří chtějí vidět dobrý film a ještě se přitom motivovat k tomu, být lepším.

Možná dokážete vyjmenovat nejlepší filmové snímky pojednávající o boxu, možná si raději necháte poradit, jaké snímky stojí za to. Vybrali jsme proto to, co stojí za to vidět.

Nestárnoucí Rocky

Díky filmové sérii Rocky se stal Sylvester Stallone synonymem chlapa, který to nikdy nevzdává a který se do věcí dokáže vždycky opřít. Rockyho už mu nikdy nikdo neodpáře, určitě ani on sám nevěděl, že zaznamená tak obrovský úspěch.

Z Rockyho se ostatně stala nejen skvělá podívaná, ale také se z toho stal fenomenální motivační snímek, který dokáže “nakopnout” i největšího lenivce k tomu, aby se nevzdal.

Creed

Novější, přesto navazující film Creed pojednává o synovi legendárního Apollo Creeda. I když si mnozí lidé mysleli, že to nebude nijak atraktivní film, opak byl pravdou. Stejně tak překvapil druhý díl, který byl stejně dobrý jako ten první, i když sám Stallone měl obavy a nevěděl, jestli do daného snímku půjde. Nyní je však dobře, že do snímku šel i přes svůj věk, v němž má, mimochodem, stále skvělou formu.