Life

Kde koupíte tu nejlepší zmrzlinu?

Sice je léto už dávno za námi, ale na nějaké laskominy je chuť pořád. Velice často se chodíme odreagovat do různých kaváren, kde si třeba jenom čteme nebo kam vyrážíme se svými přáteli. Většinou se rozhodujeme pro takovou kavárnu, kterou důvěrně známe. V ní si ke kávě dáme nějaký dobrý zákusek, ale také mnohdy sáhneme po zmrzlinovém poháru, i když je venku třeba minus dvacet stupňů. Když je chuť, člověk jen těžko odolá.

Někteří však chodí na zmrzlinu do klasických podniků, kde prodávají jenom ji. Kupodivu i během zimních, chladných měsíců se takové prodejny těší velkým ziskům. Pokud byste zatoužili koupit si taky takovou skvělou zmrzlinu, poradíme vám, kde seženete ty nejlepší.

Samozřejmě se musíme nejdříve shodnout na tom, že nejlepší zmrzliny jsou tam, odkud vlastně pochází. Tudíž pokud milujete italskou zmrzlinu, lepší nenajdete jinde, než právě v Itálii. V Itálii se konkrétně prodávají neustále na každém rohu. Jeden kopeček však znamená trochu něco jiného, než u nás – u nás koupíme malinký kopeček za více jak třicet korun, v Itálii si koupíme kopeček v podobě dvou českých kopečků a za zlomek ceny.

Kde ale koupíte v Česku tu nejlepší zmrzlinu?

Na vyhlášenou zmrzlinu se lidé z České republiky sjíždí do Prahy. Právě zde, konkrétně v Rytířské ulici, najdete vyhlášený podnik Angelato, kde seženete ty nejlepší zmrzliny vůbec. Jsou zde převážně kopečkové a můžete si je dát do klasického kornoutu či do misky. Ať tak či onak, jedná se o obdivuhodnou pochoutku.

Jaké zde najdeme příchutě?

Samozřejmě se nejedná o vyhlášenou zmrzlinu, která by se pyšnila jenom běžnými příchutěmi, jako jsou čokoláda nebo vanilka. Najdete zde unikátní příchutě, jako jsou kávová či třeba mák se švestkami. Na své si tedy přijdou hlavně milovníci originálních chutí, které doslova prosí o to, abyste je vyzkoušeli.