Money

Kolik utrácí Češi pomocí kreditních karet?

Dnešní doba je plná věcí, po kterých toužíme. Chceme si tedy jinými slovy koupit vždycky všechno, co vidíme a po čem toužíme. Jenže mnohdy se jedná o nesmyslné utrácení, které má následně za následek to, že naše konto se ohýbá pod nulovou částkou. Bohužel mnohdy opravdu nemůžeme odolat, ale následně litujeme, protože si nikdy neuvědomíme, že naše konto nenese nekonečně vysokou cifru. Utrácíme však především pomocí kreditních karet, protože na nich nevidíme zůstatek. Proto se doporučuje, že pokud chcete šetřit, tak jedině s hotovostí v peněžence a s podmínkou, že na finance na kreditní kartě nesáhnete. Díky tomu, že vidíte hotovost, se nemůžete rozšoupnout tak, jak byste chtěli, a tak se tedy raději stáhnete do ústraní. Ovšem na tento způsob utrácení nepřišel skoro nikdo do dnešní doby, a tak se není čemu divit, když Češi utrácí pomocí kreditních karet nemístné sumy, jež se vyšplhaly až k půl bilionu korun.

Minulý rok se jednalo o pětinu více bezhotovostních plateb než v roce předchozím

Svou kartu má v dnešní době každý Čech. Jedná se relativně pohodlné placení, které nás mnohdy nějak extra nemrzí. Je nám tedy jedno, kolik utratíme, protože částku zkrátka nevidíme. To, že Češi utrácejí čím dál více pomocí kreditních karet, potvrdil i fakt, že v minulém roce se uskutečnilo o pětinu více bezhotovostních převodů než v roce předešlém. Celkově se utratilo zhruba půl bilionu, konkrétně se stanulo na čísle čtyři sta sedmasedmdesát miliard korun.

Průměrná realizovaná platba byla zhruba kolem sedm set korun. Češi se totiž rozeběhli hlavně v placení svých objednávek z online obchodů. Aplikací totiž za loňský rok značně přibylo, a tak se není čemu divit, když je začali lidé využívat. Pomocí nich si vybírají své zboží a hned si ho i zaplatí. To tak umožňuje utrácet bez rozmyslu a ihned. Češi se podle nejnovějších průzkumů přestali obávat plateb do zahraničí, a tak i těch značně přibylo.