Fitness

Když klasické cvičení omrzí, je tu pilates s Cassey Ho

Dobré a kvalitní cvičení, které efektivně a rychle pomůže zhubnout, se nemusí týkat jen oblasti cviků, jako jsou sedy-lehy, kliky či tzv. „stříhání nůžkami“. Může se jednat i o jiné sportovní aktivity. Nejlépe se hubne například tenisem nebo badmintonem. Jelikož se jedná o činnost s protihráčem, dostaví se od něj jistá motivace. Navíc vás jistě bude sport více bavit. Při těchto dvou sportech zhubnete až tři tisíce kilojoulů za hodinu, což je neuvěřitelné číslo. Nejen, že posílíte kondici, ale také značně zpevníte nohy a zadek.

Další skvělou volbou, když chcete zaručeně zhubnout, je plavání. Díky němu zapojíte celé vaše svalstvo. Zrychlí se vám metabolismus, tudíž spalujete rychleji nadbytečné tuky. Pokud ovšem nepatříte mezi typy lidí, kteří si můžou utrhnout hodinu volného času, nejspíše upřednostňujete cviky v pohodlí domova, jenž můžete vykonávat u svého oblíbeného seriálu.

Jillian Michaels a Zuzka Light jsou ovšem typické verze cviků, které nejspíš nechcete cvičit, protože se na ně zkrátka necítíte. Jestli toužíte po trošku jiné várce efektivního cvičení, zkuste například jógu. Ta vás řádně protáhne. Můžete si být jisti, že se u ní dokonce zapotíte. Problém je ovšem v tom, že u tohoto cvičení lidé špatně dýchají – nedávají si na dech pozor, což je chyba. Proto se doporučuje cvičit nejdříve s lektorem.

Jestliže si myslíte, že už pro vás nemůže být nic vhodného, neztrácejte naději. Pro vás je tu totiž Cassey Ho. Třicetiletá Američanka, která se proslavila díky intenzivnímu cvičení pilates. Tento druh sportovní aktivity není jen tak pro někoho, vyžaduje disciplínu a pravidelnost. Není to nic pro začátečníky nebo pro ty, kteří cvičení neberou vážně. Pilates se doporučuje pokročilým, protože cvičení vyžaduje dobré dýchání a výdrž. Zapojíte všechny svaly v těle natolik, že vás budou bolet hned po čtvrt hodince s Cassey, ne až na druhý den. Výsledky se ovšem dostaví už po prvních deseti lekcích.