Fashion

Kardigany a jiné loňské trendy. Jsou stále in?

Móda každým rokem přinese mnohé zajímavé kousky.  Bohužel celá řada z nich je in jenom určitou sezonu a potom se musí z šatníku nadobro vyhodit. Platí to však i o loňských trendech? Přece jenom se dostaly do módy mnohé zajímavé modely, které by bylo škoda nosit jenom jednu sezonu. Pojďme si proto říct, jaké loňské trendy stojí za hřích a jaké už nikoliv. Samozřejmě si neopomeneme říct, jaké žhavé trendy vládnou letošnímu roku.

Letošní rok se nese ve znamení retro stylu. Už vloni bylo naznačeno, že retro styl se do módy vrátí v plné své síle a letos se to skutečně stalo. V současné době zabodujete nejvíce s vzory, jako jsou puntíky nebo proužky, ale taky ohromíte s kombinací barev. Do světa módy se opět vrátily ledvinky, které jsou mnohými lidmi milované, jinými však nenáviděné. Zapomenout nesmíme ani na zvonové kalhoty, které také rozdělují společnost na skupinu milovníků a na skupinu takzvaných haterů.

Nyní však k loňským trendům, které si získali řadu srdcí.

Jak je to s kardigany?

Kardigany jsou svetry bez zapínání a dostaly se do módy přesně před rokem. Nejdříve svět zaujaly svým asymetrickým střihem, později se objevily i v rovném střihu. Pravdou je, že i letos jsou stále v kurzu. Pozor si dejte na kardigany s klopy, které už z kurzu vyšly, stejně jako žíhané kardigany. Za koupi stále stojí kardigany až ke kotníkům nebo oblíbené kardigany s rozparky na bocích.

Jak je to s klobouky?

Loňský rok se nesl ve znamení klobouků. I ty letos nezahazujte, doplňte je nejen k jarním, ale i k letním či podzimním outfitům. Klobouk je jeden z nadčasových kousků, který bude elegantní až do skonání světa.

Jak je to s maxi šaty?

Abychom však nezůstali jenom u kousků, které si smíme nechat, je nutné říct i modely, jež jsou letos už out. Řeč je zejména o maxi šatech, které jsme si vloni brali hlavně na dovolenou. Letos je vyhoďte ze svého šatníku, už se skutečně nenosí a nosit se nebudou.