Life

Jaké potraviny zahání stres?

Stres je náš každodenní parťák. Lidé v současné době jsou ve stresu kvůli práci, kvůli rodině, kvůli sobě samotnému. Člověk by si však měl uvědomit, že stres rozhodně není řešení a že stres je třeba zahnat, než nám způsobí zdravotní problémy. Mnohé ženy se domnívají, že pokud budou ve stresu, budou zázračně hubnout, jenže pravdou je, že když člověk je ve stresu, tak naopak nehubne, spíše přibírá. Proto je třeba se stresem bojovat, ať z vás případně není jedna velká kulička. Že nevíte, jak se stresem bojovat? Poradíme vám.  

Drtivá většina odborníků by doporučila meditovat, jelikož při meditaci se tělo od stresu absolutně oprostí. Pokud však nejste zastáncem meditace, pak doporučujeme do svého jídelníčku zařadit takzvané antistresové potraviny, které vám stres dokonale zaženou. A my vám prozradíme, jaké antistresové potraviny existují a jaké lze do svého jídelníčku zařadit.  

Horká čokoláda nadevše 

Čokoláda je něco, co pomáhá na nervy. To se ví už od pradávna. Proto jsou třeba studenti zásobováni čokoládou při zkouškách. Mohou ji konzumovat během vyplňování testů. Pokud jste taky ve stresu, doporučujeme vám dát si horkou čokoládu třeba s lískovými oříšky. Potěšíte tak své chuťové buňky a zaženete stres.  

Česnečka je taky řešení 

Česnek je považován za přírodní antibiotikum, v tomto případě se považuje za životabudič. Udělejte si doma pořádnou, silnou česnečku a uvidíte, jak vás postaví na nohy, dodá sílu a zažene stres. Navíc do těla dodáte potřebné množství vitaminů a tělu prospěšných látek, které budou fungovat jako balzám na duši i pro tělo.  

Vyzkoušejte badyán 

Už jste někdy vyzkoušeli takzvaný badyánový čaj? Ten má relaxační účinky. Zaručí vám kvalitní spánek, navíc jeho vůně se vám bude líbit a uklidní vás.