Life

Jaká psí plemena milují zimu a jaká naopak nikoli?

Ať si říká, kdo chce, co chce, psi jsou teplomilná stvoření, která nemají zimu zrovna v lásce. Mnozí lidé jsou toho názoru, že když mají psi srst, tak jim v zimě není teplo. Jenže právě tito lidé, kteří ve své hlavě pěstují zmiňovanou myšlenku, si neuvědomují, že právě srst snadno a poměrně rychle navlhne, tudíž je psovi zima, srst je mu nepříjemná, navíc je těžká. Zima tedy opravdu není oblíbené období psů, ale samozřejmě nesmíme všechna plemena házet do jednoho pytle. Existují taky psí plemena, kterým zima nevadí, která jsou doslova pro zimu stvořená, která zimu milují.

Při výběru čtyřnohého psího mazlíčka byste měli pomýšlet na to, kde budete psa mít, kde s ním budete trávit čas, jak velký prostor bude mít na běhání či jestli bude žít ve městě nebo na vesnici. V případě, že bydlíte na horách nebo je váš dům obklopen obrovskými poli, kde je ustavičně sníh, doporučujeme investovat do horského plemena, které miluje zimu. Pakliže ale bydlíte ve městě nebo na vesnici, kde se sníh dlouho neudrží, raději investujte do takového plemena, které nemá zimu příliš v lásce.

Jaká psí plemena milují zimu?

Co se týče zimních plemen či jinak řečeno horských plemen, doporučujeme investovat do huskyho, což je pes poměrně drahý, ale je to pes doslova stvořený pro zimu. Miluje sníh, miluje radovánky ve sněhu, nejraději by se sněhem brodil dnem i nocí.

Husky ale není jediné psí plemeno, které miluje zimu. I o německém ovčákovi můžeme prohlásit, že se pro zimu doslova narodil.

Jaká psí plemena nemají zimu v lásce?

Pokud nepatříte k milovníkům zimy, pořiďte si k sobě takového mazlíčka, který také nemá zimu zrovna v lásce. Takovým psem jsou takřka všechna plemena malých psů, kteří mají krátkou srst, kterou je nutné během zimy chránit nějakým kusem oděvu. Čivava, ratlík a podobní psi nejsou pro zimu stvoření.

Pro zimu nejsou stvoření ani větší pejsci, jako jsou třeba jezevčíci nebo Jack Russel.