Fitness

Proč nejíst fast food?

Ať už procházíte ulicí po Praze nebo v Brně, narazíte na každém rohu na nějaké rychlé občerstvení, na takzvaný fast food. V současné době jsou fast foody velice oblíbené, i když je tu rovnou několik důvodů, proč se tomuto stravování raději vyhnout obloukem. Pro mnohé lidi je fast food možnost rychle a levně se najíst, na kvalitu koupených potravin se však už nehledí. Na co se pak s překvapením dívá, jsou přibývající kila, která pomalu, ale jistě jdou vidět i na těle.  

Samozřejmě nejde jenom o kila navíc, kvůli kterým bychom neměli jíst fast food jako takový. Jde tu o mnohem víc, jde tu především o naše zdraví. Když tedy půjdete kolem rychlého občerstvení a najednou budete mít chuť na hamburger s hranolky, raději svou chuť potlačte, tělo vám za to poděkuje a zdraví jako takové ostatně taky.  

Abyste měli konkrétnější důvody pro to nejít do rychlého občerstvení, vybrali jsme vám několik důvodů, proč raději navštívit zcela jiný podnik.  

Hrozí vznik cukrovky 

Možná si to při konzumaci hamburgerů neuvědomujete, ale s častou konzumací fast foodů hrozí i vznik cukrovky. Nejen jídla, ale také zakoupené nápoje jsou plné sacharidů, kterých přijímáme opravdu nespočetně mnoho. Pokud by došlo k prudkému vzestupu cukru, mohlo by vám to změnit normální odpověď na inzulin a cukrovka je tím pádem na světě.  

Ohrožujete své srdce 

Bez srdce bychom nemohli fungovat, a tak je logické, že se právě o naše srdíčko musíme starat. Pokud však budete konzumovat v hojné míře rychlé občerstvení, nemůžete čekat nic jiného než to, že srdce zkrátka přestane fungovat. Kila navíc totiž výrazně ohrožují naše srdíčko, proto je třeba na to myslet.  

Zhorší se vám dýchání 

Možná jste to už zaregistrovali, možná taky ne. Při časté konzumaci rychlého občerstvení mohlo dojít ke zhoršení dýchání. Dýchací potíže však nejsou nic příjemného, záchvaty dušnosti jsou životu nebezpečné. A za to ten fast food rozhodně nestojí.