Fashion

Jak se oblékat po padesátce?

?Myslíte si, že po padesátce už musíte upustit od módních trendů a zahalit se do konzervativního oblečení v neutrálních barvách? Chyba! I po padesátce se můžete oblékat stylově, mladistvě a přesto pohodlně.

V jednoduchosti je krása

Dobře padnoucí džíny s ohrnutými nohavicemi, volnější trika a černé kabelky jsou klasikou, která vás omladí. Džíny by měly být kvalitní a alespoň mírně elastické, které vytvarují postavu. Odvážnější dámy mohou zvolit i džíny mírně potrhané.

V chladnějších dnech se zahalte do stylového cardiganu. Vyberte si takový, který vám sedne stylem i barvou a budete se v něm cítit dobře. Nosit ho můžete jako vrchní oděv, ale i pod bundou. Vrstvení se obecně nemusíte obávat, bude vám slušet.

Ukažte křivky

Pokud máte štíhlou postavu, nemusíte se bát ani koženého oblečení, které bývá spíš dominantou mladistvých. Podobné to bude s metalickým oblečením, které je nápadité, elegantní a sexy. V případě, že se výrazných oděvů bojíte, vybavte se alespoň doplňky v metalickém provedení.

Je vaší nejoblíbenější barvou černá? Lichotí ženám v každém věku, opticky ubírá kilogramy a lze ji snadno kombinovat. Proto se jí nemusíte vyhýbat ani vy. Snažte se vytvarovat ženské linie áčkovou sukní, zvonovými kalhotami nebo midi šaty s rozparkem.

Pozor na správnou velikost

Ať už zvolíte jakékoliv oblečení, mělo by vám dobře padnout. Je chybou si myslet, že o dvě velikosti větší triko zamaskuje pár kilo navíc, stejně jako cpát se do kalhot o velikost menších. Tím naopak na nedostatky upozorníte. Při nákupu oblečení si klidně nechte poradit od kamarádky nebo dcery.

Ty správné doplňky

A co doplňky? Těsné obojky a krátké řetízky opticky zkracují a rozšiřují krk, což je pro vás nežádoucí. Vy naopak sáhněte po delších splývavých řetízcích a visacích náušnicích. Ženy s robustnější postavou by měly nosit spíš větší kabelky, drobným ženám budou naopak slušet malé kabelky.

Nebojte se ani po padesátce ukázat, že jste stále mladá a šik. Základ pro každý outfit v podobě módní kabelky najdete na Blaire.cz.