Fashion

Jak nosit sukně, aby vám nebylo zima?

Vzdávat se s příchodem chladnějších teplot opětovně sukní je nesmysl. Alespoň na tom se shodují módní stylisté, kteří jsou proti tomu názoru, že zima a brzké jaro patří pouze džínům a kalhotám. Podle nich jenom stačí správně kombinovat to, s čím sukně nosíte. Kardigan nebo elegantní svetr jsou to, díky čemu se sukním ani v zimě nemusíte stranit.

Kardigany se těší velké oblibě

Zůstaňme rovnou u prvního zmíněného. Možná si ještě sami pamatujete, jak kardigany vstoupily do módního světa. Zájem o něj byl od počátku obrovský, s postupem let se však markantně měnil jejich vzhled. Z původně kousku, kterému dominovaly dva cípy, se nakonec stal svetr, který elegantně definuje pas, hlavně pokud použijete pásek. 

V případě, že chcete v kombinaci s kardiganem nosit například sukně, měli byste hledat takovou alternativu, která je délkově přijatelná a která sukni zcela nezahalí. Ona zmiňovaná definice pasu pomocí pásku je skutečně zapotřebí.

Huňatý kabátek ještě neukládejte do skříně

Jelikož jsou jarní teploty doslova jako na houpačce, neměli byste odkládat huňaté kabátky do hloubky našich skříní. Takové modely z umělé kožešiny dají vašemu stylu složeného ze sukní a šatů možnost vyniknout, a to nezávisle na tom, jestli svou délkou bude totožný s šaty či sukní nebo nikoliv. 

Huňaté kabátky jsou dobrou volbou i v případě, že se rozhodnete vzít si k sukni také kozačky (ať už kotníkové nebo vysoké nad kolena).

Norsko jako naše inspirace

Obecně lze říct, že se při kombinování svetru se sukní nebo šaty máme inspirovat v Norsku. Právě zde totiž kraluje zima po velkou část roku, proto se neotálejte vzít si alternativy s norským vzorem, které doplníte například koženkovou sukní nebo kozačkami ve stylu holínek. 

Pokud se budete při oblékání a kombinování inspirovat severskými zeměmi, snáze tak zkombinujete věci módní a zároveň maximálně pohodlné.