Fashion

Oblékejte se jako Skandinávky

Skandinávie se dostala do našeho života, o tom není pochyb ani sporu. Své bydlení zařizujeme do chladnějšího, leč opravdu stylového skandinávského stylu, dokonce začínáme podle Skandinávců i žít. Bylo jen otázkou času, kdy se začneme inspirovat Skandinávci i v oblasti módy.  

Skandinávky a jejich styl oblékání se poměrně rovná skandinávskému stylu bydlení. Sází se především na jednoduchost, také na praktičnost, pohodlnost, zároveň však musí být jednotlivé kousky opravdu šik. U severských žen byste pravděpodobně nikdy nenarazili na kýčovité outfity, které vynikají v davu. Spíše u nich vede konzervativnější styl oblékání.  

Inspirujte se severskými ženami 

Pokud milujete skandinávský styl bydlení, který je funkční, úsporný, také po designové stránce dokonalý, určitě si zamilujete i skandinávský styl oblékání. Jak již bylo zmíněno, styl oblékání a styl bydlení se prakticky rovná.  

Nemyslete si však, že severské ženy se oblékají nudně, i když vám to nyní může přijít. Severské ženy se ani zdaleka neoblékají nudně, umí krásně kombinovat ryze ženské i ryze mužské prvky šatníku, nebojí se nevšedních kombinací, které však vždy vypadají elegantně, ne divoce nebo kýčovitě.  

To, že jsou právě severské ženy obecně velice stylové, potvrzuje i fakt, že právě ony přinesly do světa módy kombinování ležérního a elegantního stylu oblékání. Právě ony stojí za kombinací tenisek a elegantního oblečení, ony spojily sportovní boty s šaty a sukněmi. Předtím to nikdo neudělal a ony se rozhodly zbořit toto zažité pravidlo.  

Klasika, pohodlí a být nad věcí 

Pakliže se chcete oblékat podle Skandinávek, měli byste se držet jejich motta, a sice měli byste vsadit na pohodlí, klasiku a měli byste být zároveň stále nad věcí. Je důležité vždy myslet na to, že vzhled opravdu není to nejdůležitější. Dobře můžete vypadat i v pohodlné mikině, nejen v podpatcích nebo sukni do pasu.