Fitness

Jak nastartovat metabolismus?

Rozhodli jste se zhubnout, proto pravidelně navštěvujete posilovnu? Jenže výsledky ne a ne přijít? Důvodem nemusí být to, že se málo snažíte. Důvodem může být zpomalený nebo nedostatečně fungující metabolismus. Ptáte se, jak s problémem zatočit nebo co v této situaci udělat? Je to prosté! Stačí si osvojit několik tipů, které vám pomůžou s efektivním nastartováním metabolismu.  

Možná si říkáte, že nastartovat metabolismus nebude nic snadného, ale opak je pravdou. Přinášíme vám rovnou několik tipů na to, jak metabolismus nastartovat a tím tak podpořit spalování tuků čili i hubnutí jako takové.  

Začněte u jídla 

Při hubnutí je důležité, abyste měli sestavený správný jídelníček. Ten by měl být opravdu vyvážená. Odborníci apelují hlavně na vyvážený poměr makroživin, bez nichž tělo nedokáže správně fungovat. Zaměřte se hlavně na bílkoviny, sacharidy a zdravé tuky, které v jídelníčku rozhodně nesmí chybět (ano, ani na sacharidy nezapomínejte, i ty jsou ve správné míře potřeba). 

K nastartování metabolismu se doporučují pikantní potravy čili kupříkladu chilli papričky, kurkuma nebo zázvor, který je protizánětlivý (ostatně řada pikantních potravin působí protizánětlivě).  

Kvalitně spěte 

Ani v tomto případě nemůžeme zapomenout na kvalitní spánek, protože ten je i v tomto případě klíčem k úspěchu. Odborníci jsou toho názoru, že člověk by měl spát hlavně kvalitně, délka spánku je na vedlejší koleji (ovšem snažte se spát v průměru alespoň těch sedm hodin denně).  

Je dobré vypěstovat si takzvané spánkové rutiny, které budete dodržovat. Podle odborníků je na místě chodit spát před dvaadvacátou hodinou a vstávat pak mezi pátou až sedmou hodinou ranní.  

Hlavně žádný stres 

Stres je zdraví škodlivý. To ostatně není žádné tajemství. Pokud patříte k lidem, kteří stres pociťují prakticky denně, nemůžete se divit tomu, že nehubnete. Stejně jako stres ničí lidské zdraví, tak ničí i snahu o perfektní a štíhlou postavu.