Money

V investiční skupině DRFG Davida Rusňáka lze zhodnotit peníze skrze fond nemovitostí

Investovat do nemovitostí může téměř každý, začít můžete už od pěti set korun měsíčně. Jedním z nemovitostních fondů s dobrými recenzemi je CZECH REAL ESTATE INVESTMNT FUND, který patří do skupiny DRFG Davida Rusňáka. Podle výkonného ředitele DRFG Juraje Černičky se fondu daří právě díky aktivitám investiční skupiny. Nemovitosti ve fondu jsou relativně stabilní, prověřené a velmi strategicky rozprostřené do celé České republiky. To klientům může přinést stabilní zhodnocení jejich investic.

Vyplatí se stavební spoření, nebo investice do podílových fondů?

Mnoho lidí považuje za jistější zhodnocovat své peníze skrze různé formy spoření. Ve srovnání s podílovými fondy mají spoření nevýhodu z pohledu dlouhodobého závazku a finančního limitu.
Výhody stavebního spoření jsou zcela jistě v příspěvcích od státu. I ty podléhají regulím a jsou vázané na výši vkladu. Jakmile se klient rozhodne naspořit si víc peněz, snižuje se tím zároveň i úrok cílové sumy. Když si spoříte na důchod, vyplacení naspořených peněz se dočkáte až po šedesátých narozeninách. Když nechcete, v rámci stavebního spoření, přijít o velkou část nebo celou výši státní podpory, a platit poplatky nad rámec, můžete začít s výběrem po šesti letech od začátku spoření. Investiční fond je tedy oproti standardním formám spoření výhodný z pohledu přístupu k penězům.  Během spoření je přístup minimální. Stavebko těží převážně ze své vysoké popularity v minulosti.

Peníze z fondu nemovitostí si můžete vybrat kdykoli

Investovat do fondů se obvykle vyplatí. Čím déle investuje, tím je to výhodnější. Oproti stavebnímu spoření do nemovitostního fondu investujete postupně. Dalším rozdílem je, že peníze můžete kdykoli vybrat, a to buď všechny, nebo jejich část.

Další možností, jak zhodnotit vaše peníze je investice do tzv. dluhopisů. Investiční skupina DRFG nabízí hned několik variant na výběr.

Další související články o skupině DRFG:

Autor: Michal Pecka