Money

DRFG a majoritní vlastník David Rusňák

David Rusňák, majoritní vlastník společnosti DRFG, je spojen například se stavbou tepláren na biomasu ve Šternberku, což nebude poslední stavba tohoto charakteru. Své investice vkládá v poslední době zejména i do telekomunikací, kdy je budována rozsáhlá síť poskytovatele internetu pro Jihomoravský kraj. Investiční skupina sídlí v Brně, ale její aktivity jdou napříč celou Českou republikou. V poslední době investuje David Rusňák i do zemědělské půdy a připravuje tak vlastní biovýrobu. Vzniknou zase další stovky pracovních míst pro české občany.

Jak si společnost stojí

Jednou větou by se to dalo shrnout tak, že Investiční skupina si stojí velmi dobře. Celková hodnota spravovaného majetku této skupiny se přehoupla již přes hranici 4 miliardy korun. Její investice jsou členěny do pěti segmentů, zejména tedy do finančnictví, zdravotnictví, energetiky, telekomunikací a nemovitosti. Společnost DRFG ale investuje do lékárenských řetězců a vidí velkou budoucnost ve farmacii. Specializuje se i na mnohé další obory. Některé z investice jsou již ve startu dlouhodobého charakteru, jiné jsou kupovány za účelem zhodnocení a budoucího prodeje. Neustále se tak společnost snaží rozšířit své portfolio, aby její DRFG dluhopisy byly co nejlépe investovány a zisk pro klienty byl zaručen.

DRFG arena

Investiční skupina se stala také sponzorem a partnerem HC Komety Brno, která nyní hraje v DRFG Areně. Ta je největší víceúčelovou arenou v Brně. Otevřena byla v roce 1982 a možná ji znáte ještě pod názvem Hala Rondo. Aktuálně nese jméno hlavního partnera. Víceúčelové zařízení zastřešuje koncerty, školící semináře, sportovní soutěže nebo i vystoupení tanečních a baletních souborů. Po modernizaci z roku 2010 disponuje důležitými prvky moderních víceúčelových hal a má vynikajícím zázemí pro své návštěvníky. Například pro hokejové zápasy je její plná kapacita 7 200 diváků.

Zdroj: http://ekonom.ihned.cz/c1-65323810-investicni-hvezda-z-brna