Life

I koupelny mohou zdobit pokojové rostliny

Jen v příjemné a útulné domácnosti je člověku dobře. Jenže jak dosáhnout této útulnosti a zároveň také příjemnosti? Jen tak, že do svého interiéru zakomponujete květiny, respektive pokojové rostliny, které dodají interiéru živost. Možná si říkáte, že všechny místnosti živými květinami zútulnit nejde. Například taková koupelna – zde se drží vlhkost, nejde sem mnoho světla. Takové podmínky asi pokojové rostliny nezvládnou. Je však pravdou, že se mezi pokojovými rostlinami najdou ty, které i tyto “bojové” podmínky koupelen zvládnou.  

Pokud tedy patříte k milovníkům pokojových rostlin nebo pokud chcete svou koupelnu zútulnit právě pokojovými rostlinami, prozradíme si několik druhů pokojovek, které jsou známé tím, že vydrží i v koupelnách.  

Tchynin jazyk 

Jestliže už máte doma nějakou pokojovou rostlinu nebo jestliže se o pokojové rostliny zajímáte, víte, že rostlina zvaná tchynin jazyk patří k těm, které prakticky nic nezničí. A to dokonce ani nezodpovědný pěstitel, ani bojové podmínky, které se jí v koupelně nabízí. Rostlině zvané tchynin jazyk nevadí ani to, že ke svému životu nebude mít dostatek světla. Je to v tomto ohledu poměrně nenáročná rostlina. Jenom je jedovatá, tak pozor na to.  

Rajská palma 

Slyšeli jste o pokojové rostlině zvaná rajská palma? Jedná se o pokojovou rostlinu, která je výraznější a která se hodí taktéž do koupelen. I když to u palem není zvykem, tento druh palmy se spokojí s málem. Nepotřebuje ke svému životu ani sluneční světlo, stejně tak nepožaduje ani přílišnou zálivku.  

Ledviník ztepilý 

Další pokojovou rostlinou, která si najde místo v koupelně, je ledviník ztepilý, který si zde bude spíše libovat, než aby byl v koupelně za trest. Vlhko je totiž to, co mu naprosto vyhovuje. A když v koupelně zůstane mlha? Ledviník to jenom ocení!