Fashion

Na co dbát při výběru slunečních brýlí?

Opět je tu období, kdy naším největším parťákem budou sluneční brýle. Sluneční brýle jsou nepostradatelné během jara a léta, kdy sluníčko září tak, až je to člověku nepříjemné. Pokud se nechcete neustále šklebit, jak vám sluníčko svítí do očí, kupte si kvalitní sluneční brýle. Nekvalitní sluneční brýle totiž mohou očím uškodit daleko více než sluníčko samotné. Jenže nabízí se otázka, co při výběru slunečních brýlí nepodcenit? Jak si sluneční brýle vybrat, jak si vybrat takové, které budou opravdu kvalitní? 

V minulosti jste jistě sahali po takových brýlích, které se vám zkrátka líbily na první pohled. Většinou jste tak sáhli po méně kvalitních brýlích, které zraku uškodily mnohem více. Poradíme vám, jak si sluneční brýle vybírat tak, aby opravdu před sluníčkem ochránily váš zrak.  

Dbejte na UV filtr 

U slunečních brýlí je velice důležitý UV filtr. Je třeba konstatovat, že UV filtr nijak nesouvisí s tím, jakou barvu mají brýlové čočky. I když jsou sluneční brýle čiré, mohou zrak ochránit, UV filtr se může ukrývat i v nich. UV filtr se velice často neskrývá v černých slunečních brýlích, tudíž většinou právě brýle s tmavými skly očím škodí.  

Co musí brýle splňovat 

Brýle musí obecně splňovat několik věcí, a sice musí dobře sedět, musí dostatečně krýt oči ze všech stran, také by měly být lehké a neměly by tlačit na spáncích či za ušima. Řasy se zásadně nesmí dotýkat skel.  

Investujte do samozabravovacích čoček 

Už jste slyšeli o samozabarvovacích čočkách? Jedná se o čočky, které umožňují používat jedny a ty samé brýle za různých světelných podmínek. Pokud je intenzita světla nízká, tak jsou čiré, pokud vysoká, tak jsou zase tmavší. Většinou mají pánové tento typ brýlí, ale ani ženy se jim nevzdalují.  

Takové brýle ocení hlavně ti lidé, co často řídí v autě, nebo třeba lidé, kteří musí nosit brýle dioptrické (i brýle dioptrické je totiž možné takto upgradovat).