Beauty

Chyby, kvůli kterým máte neustále mastné vlasy

Vlasy jsou pýchou žen, o tom není sporu. Pravdou však je, že ne všechny ženy mají vlasy krásné, zdravě vypadající, lesklé a bez mastnoty. Zatímco některé ženy trápí vypadávání vlasů, jiné jsou utrápené hlavně kvůli jejich mastnotě. Pokud spadáte právě k ženám, které trápí mastné vlasy, položte si ruku na srdce a zeptejte se sami sebe, jestli se nedopouštíte některé z níže uvedených chyb, které spějí k mastným vlasům.  

Mastné vlasy rozhodně nejsou nic ojedinělého nebo vzácného, potýká se s nimi opravdu každá druhá žena. Důvodem však mohou být chyby, kterých se ženy dopouští. Jaké chyby tedy způsobují mastné vlasy? 

Příliš časté mytí 

Důvodem mastných vlasů může být příliš časté mytí. Mnohé ženy se domnívají, že čím častěji si hlavu myjí, tím krásnější jejich vlasy budou. Jenže příliš častým mytím vlasům spíše ubližují, než prospívají. Vlasová pokožka se příliš častým mytím zbavuje přirozených olejů, tudíž vlasová pokožka má tendenci produkovat ještě více olejů než obvykle. Vlasy si stačí podle odborníků umývat párkrát za týden, nemusíte si je umývat denně.  

Až příliš mnoho kondicionéru 

Používáte kondicionér? A kolik ho do vlasů aplikujete? Příliš mnoho kondicionéru taky vlasům zrovna neprospívá, spíše jim škodí. Pokud používáte hodně kondicionéru, zatěžujete vlasovou pokožku, která se stává mastnou. Problémem je také to, že mnoho kondicionéru nestihnete ani pořádně smýt z vlasů, což taky vlasům neprospívá.  

Oplachujete si vlasy horkou vodou 

Tak schválně – jakou teplotu má voda, kterou si vlasy oplachujete? Voda by totiž měla být ideálně vlažná, spíše studená než horká. Pod horkou vodou vlasová pokožka trpí, což vede k nadprodukci přirozených olejů, tudíž k mastným vlasům. Dávejte si tedy pozor na to, jakou teplotu má voda, jíž si vlasy oplachujete.