Life

Babské rady na nepříjemný kašel

Trápí vás nachlazení, konkrétně kašel? Kašel je nepříjemný, mnohdy nás nenechá v noci spát a vy ho tak nemůžete pořádně vyléčit. Nejraději byste si zašli do lékárny na nějaké kapky proti kašli či sirup proti kašli, jenže si poté uvědomíte, že nevíte, jestli máte vlhký nebo suchý kašel, a to je opravdu rozhodující. Pokud se tedy rozhodnete nejít do lékárny, možná byste ocenili znát a vědět několik tipů našich babiček, které zatočí s kašlem raz, dva.  

Zvýšený počet nachlazení je pro toto roční období typické. Zejména pokud jezdíte pravidelně městskou hromadnou dopravou nebo pokud pracujete ve velkém shluku lidí, nemůžete očekávat nic jiného, než to, že budete také trpět nachlazením. Pokud do sebe nechcete dávat prášky a léky, které rozhodně nejsou přírodní, vyzkoušejte osvědčené tipy babiček, které zatočí konkrétně s nepříjemným kašlem.  

Medový křen 

Pomocníkem proti kašli může být například medový křen. Trik spočívá v tom, že si křen nastrouháte najemno a smícháte ho s medem, a to v poměru dvě lžíce křenu a lžíce medu. Tuto směs užíváte třikrát denně, stačí jedna čajová lžička. Medový křen pomáhá zejména při odkašlávání a podporuje lepší dýchání.  

Cibulový sirup 

Drtivá většina lidí konzumuje při kašli cibulový sirup. Stačí, když si nakrájíte cibuli na kolečka a skládáte je do nádoby. Během skládání cibuli posypáváte cukrem a posléze necháte směs odstát. Po patnácti minutách ze směsi vyždímejte sirup, který konzumujete oslazený medem několikrát denně.  

Zázvorový čaj 

Jistotou a efektivním pomocníkem při kašli je také zázvorový čaj, který však připravujte z čerstvého zázvoru, nikoli ze sáčku. Do jednoho litru vody se dává deset gramů čerstvého nastrouhaného zázvoru. Do čaje je možné přidat i šťávu z citronu. Na oslazení používejte zdravý med a pijte čaj zásadně horký.