Life

3 tipy, jak se zbavit kvasinek

Kvasinky jsou nepříjemným strašákem každé ženy. Infekce umí bolestivě potrápit a velmi rády se vrací. Nejsou však jen nepříjemné v intimní oblasti, zdravotně ovlivňují celé naše tělo a mohou se skrývat i za dlouhodobou únavou či nadýmáním. Přestože je na místě léčba dle rady lékaře, je potřeba řešit kvasinku komplexně, tedy nejen v místě infekce. Pojďme se podívat, jak na to! Máme pro vás tři odzkoušené tipy!

Podpořte imunitní systém

Kvasinky máme v těle přirozeně. Pokud je ale naše imunita oslabena, dostane kvasinka možnost se přemnožit a způsobit nám obtíže. Podpořme svou imunitu adaptogeny či pravidelným příjmem vitamínem C nebo poslední dobou hodně oblíbený betaglukan.

Vsaďte na přírodní oleje

Trápí vás kvasinky? Vyměňte těsné spodní prádlo za bavlněné bombarďáky. Teplo a těsno nahrává plísním stejně jako chemické látky v konvenční intimní kosmetice (umělá parfemace, barviva, zvláčňující látky). Vyměňte parfémované gely za přírodní mycí oleje, které respektují pH intimních míst, a navíc obsahují množství léčivých éterických olejů. Ty zmírní nepříjemné pocity a pomohou i v preventivním boji proti kvasince. 

Podpořte svůj mikrobiom

Kvasinky milují sladké, proto mají tendenci se přemnožit u lidí, kteří si rádi osladí život! Cukr v našich střevech ovlivňuje rovnováhu bakterií a může vytvořit skvělé prostředí pro přemnožení kvasinkové kultury. Naše obranyschopnost proti gynekologickým infekcím tedy úzce souvisí se zdravím našich střev a tím, co jíme. Trápí vás kvasinky? Zkuste postupně omezovat množství cukru v jídelníčku, zařaďte kvalitní probiotika a fermentované produkty.

Ocet, česnek a kokosový olej

Jestliže najdete bílý povlak na jazyku, zkuste v boji proti kvasince nasadit výplach úst jablečným octem nebo kokosovým olejem. Cesta kvasinky totiž začíná již v ústech. Touto cestou jí zabráníme v dalším množení. Olej a ocet vám po ránu nedělá dobře? Velmi účinné je i kloktání z čajovníku. Mimo ranní hygieny můžete do stravy zařadit více tymiánu a česneku. Pro odvážné je tu i popíjení česnekového čaje.