Life

Zápachu myčky lze předcházet. Jak?

Myčka je běžnou součástí moderní kuchyně. Je to vynález, který šetří čas i peníze. Podle průzkumů může myčka ušetřit až šedesát procent nákladů na energie, což je už citelná suma. Navíc vám šetří čas, který můžete využít k něčemu jinému – například k šití, uklízení nebo k odpočinku. Málokterý majitel myčky si však uvědomuje, že je to jenom stroj, o který se musí starat. Myčka nefunguje tak, že ji zapnete a používáte ji neustále, aniž byste ji umývali. Myčka sice dokáže umýt nádobí, ale nedokáže se postarat o sebe. O myčku se musíte postarat vy.

I myčka má svou životnost, kterou můžete prodloužit, pokud se o ni budete dostatečně starat. Je třeba ji umývat a pečovat o ni, nesmíte ji zanedbávat. Jestli budete zapomínat na čištění filtru nebo na odstraňování vodního kamene, myčka vám jednoho dne vypoví službu a už ji bohužel neopravíte.

Abyste se tedy vyhnuli zbytečným nákladům, raději o myčku pečujte a umývejte ji tak, jak se sluší a patří.

Důležité je čištění filtru

To nejdůležitější je čištění filtru. Filtr se čistí pravidelně jednou týdně, tudíž vždy při sobotním úklidu. Je skutečně nutné filtr čistit, protože právě on je původcem pachu, který z myčky může vycházet. Ve filtru se totiž usazují zbytky z jídla, která po nějaké době začnou hnít a tudíž i zapáchat. Abyste se zápachu vyhnuli, předcházejte mu tak, že filtr myčky budete pravidelně čistit.

Umývejte i poličky

Aby vám poličky nezrezivěly a aby na nich nezůstávaly přilepené zbytky, je nutné jednou z čas uklidit i vnitřek myčky. Při tomto úklidu vyndáte všechny šuplíky a poličky, které umyjete hadříkem. Zbavíte se tak zbytků jídla, která se mohou během mytí usadit na poličky a které posléze mohou začít zapáchat.

Dávejte si pozor na vodní kámen

Nejen v pračce, ale i vy myčce se může usadit vodní kámen, který je velkým nepřítelem. Jedná se o vápenaté usazeniny z vody, které zanášejí nejen filtr, ale i ostřikovací ramena či trysky a potrubí. Bohužel i vodní kámen může zapáchat, proto do myčky pravidelně sypejte či lijte přípravky proti vodnímu kamenu.