Money

Hypotéky zažívají velký BOOM. Je o ně obrovský zájem

Ještě na začátku roku to vypadalo, že o hypotéky letos nebude zájem. Už od konce loňského roku se ví, že letošní rok se bude nést ve znamení stoupajících hypotečních sazeb, které mohou na konci roku překročit až tři procenta, což už bude velice nevýhodné. Možná proto, že se lidé bojí tak obrovské hypoteční sazby, jdou do hypotéky nyní, než se sazba překloní přes tři procenta. Dalo by se tedy říct, že hypotéky zažívají jeden obrovský BOOM. Opět je o ně zájem, což nikdo ještě na začátku roku nečekal.

O hypotéky byl největší zájem vloni během letních prázdnin. V té době byla hypoteční sazba poměrně výhodná, proto jí chtělo využít mnoho z nás. Konec roku byl pro hypotéky temnějším obdobím, které trvalo i na začátku letošního roku. Nyní však opět svítá a banky se mohou radovat. O hypotéky je opět zájem, největší zájem byl v březnu.

Lidé využívají posledních výhodných sazeb

Dalo by se říct, že lidé začínají využívat posledních výhodných sazeb na trhu. Výhodnější sazby už bohužel nebudou, ale s tím nejeden člověk počítá. Nejvíce hypoték bylo sjednaných v březnu letošního roku, kdy si hypotéku sjednalo devět tisíc lidí, což bylo o patnáct set více než v předešlém měsíci, tedy než v únoru.

Co se týče celkové výše sjednaných březnových hypoték, suma se vyšplhala k devatenácti miliardám korun. V únoru byla suma nižší o tři miliardy korun.

Jaká je nyní úrokový sazba?

Bohužel se nedá říct, že by úroková sazba klesala nebo se zpomalila, naopak rapidně roste. V současné době se nachází úroková sazba na 2.46 procentech, proto je třeba toho využít. Mnozí lidé skutečně dvakrát nepřemýšlejí a do hypotéky se ženou doslova po hlavě.

Pokud bychom měli zavzpomínat na nejnižší hypoteční sazbu, vzpomněli bychom si na rok 2016, konkrétně na konec roku 2016, kdy se hypoteční sazba zastavila na 1,77 procentech.