Life

Zahřívání je lepší varianta oproti spalování

Také patříte mezi ty, kteří se poslední dobou nechápavě pozastavují nad podivnými zařízeními, které v rukou uživatelů tabáku čím dál více nahrazují běžné tabákové výrobky? Rozhodně v tom nejste sami. Pokud jste zastánci klasických produktů, zřejmě jen stěží hledáte důvod, proč by někdo tak elegantní a okázalý způsob vychutnávání zmiňované pochutiny vyměnil za toto hypermoderní, poněkud nezvyklé zařízení. Zaměříte-li se však více na rozdíly mezi těmito produkty, brzy sami zjistíte, v čem tkví kouzlo elektronických alternativ.

 

Oheň? Ne, díky!

Pravděpodobně nejzásadnější rozdíl mezi elektronickými alternativami a klasickými produkty spočívá v principu uvolňování nikotinu. Ten se běžně uvolňuje po zapálení tabáku, na základě procesu spalování. Právě tento proces je ale zodpovědný za uvolňování škodlivých látek jako je:

 

  1. Oxid uhelnatý
  2. Dehet

 

U elektronických alternativ se technologie uvolňování zásadně liší. Nikotin je totiž možné vstřebat díky pouhému zahřátí tabákové náplně na požadovanou teplotu. Významným způsobem se proto snižuje zdravotní škodlivost. Zároveň také nedochází k tvorbě klasického kouře, ale pouze dýmu, který však nezanechává:

 

  • Zažloutlé zuby a nehty
  • Zápach na oblečení

 

Užívání elektronických alternativ proto obecně významně méně zatěžuje vaše tělo.

 

Jít s dobou

V současné době se velké popularitě těší například Pulze. Jedná se o zařízení na zahřívaný tabák, které si mezi uživateli rychle začíná získávat oblibu. Kromě zmiňovaných vlivů na lidský organismus se pyšní velmi jednoduchým způsobem obsluhování. Pulze funguje na principu klasického nabíjení jako například telefon. Stačí ho na chvíli zapojit do zásuvky a hravě vám vydrží až na 20 použití. Důvodů, proč se vydat cestou těchto alternativ, je zkrátka mnoho. Rozhodně proto stojí za to jim dát šanci.

 

Autor: Elena Gotfried