Life

Kdy začít rozesílat svatební oznámení?

Svatební oznámení vzkazuje našim blízkým, že jsme se rozhodli pro velký životní krok. Co patří do svatebního oznámení a kdy jej začít rozesílat?  

Náš velký den se všemi, které máme rádi 

Přejete si, aby byl váš svatební den velkolepý? Jistě nebudou chybět svatební ohňostroje, romantické prskavky, cukrářské výrobky i příjemná zábava. Abychom si zajistili, že se na náš svatební den dostanou všichni, které máme rádi, měli bychom svatební oznámení rozesílat včas. V ideálním případě se bude jednat o rozmezí mezi 3 až 6 měsíci. Pokud o svatebním termínu ale víme již dříve, můžeme se pustit do tvorby pozvánek a jejich rozesílání i dříve.  

Čím dříve oznámení rozešlete, tím větší je pravděpodobnost, že se dotyčná osoba dostaví na váš velký den.  

Co nesmí v oznámení chybět?  

Svatební oznámení jasně sděluje novinku o tom, že se budeme brát. Na oznámení by přitom neměly chybět ty nejdůležitější údaje. Samozřejmostí je jméno a příjmení ženicha a nevěsty. Následně by mělo být uvedeno místo, kde se bude svatba konat. Můžete klidně přiložit mapku s popisem, jak se k danému místu svatebčané dostanou. Poslední věcí, kterou na oznámení jistě nesmíte zapomenout napsat, je čas zahájení svatby.  

Pokud budete danou osobu zvát i ke svatebnímu stolu, přidává se k oznámení ještě zvláštní kartička, kde je uvedena právě pozvánka ke svatebnímu stolu.  

RSVP 

Mnoho svatebních oznámení v sobě zahrnuje také magickou zkratku RSVP. Co to vlastně znamená? Jedná se o zkratku, kdy si přejete, aby vám oslovení lidé odpověděli. Répondez s’il vous plaît, tedy v překladu něco jako Račte laskavě odpovědět, se užívá zcela běžně. Tuto zkratku začaly používat frankofonní země, dnes je ale běžná i u nás. Touto formulkou žádáte, aby oslovení lidé potvrdili svou účast.  

Svatební oznámení je dobré začít posílat co nejdříve. Budete mít jistotu, že se pozvaní lidé skutečně na vaší svatbě objeví.