Life

Jak vybrat správný parfém?

Hezky vonět – i to se podílí na dobrém prvním dojmu. Pokud se potkáte s člověkem, který ne zrovna hezky voní, pravděpodobně si celou dobu při setkání budete v hlavě pohrávat s myšlenkou, že by se daný člověk mohl navonět, že by si mohl pořídit nějaký parfém. Jenže je třeba si uvědomit, že daný člověk možná neví, jak si správný parfém vybrat. Možná si nikdy parfémy nevybíral a nyní si také není jistý tím, který parfém je ten pravý. Proto neodsuzujme lidi za ne zrovna sympatický pach, raději jim poskytněme rady, jak na výběr správného parfému.  

Když přijdete do parfumerie, dýchne na vás množství různých parfémů a vy si nemůžete vybrat, jaký je pro vás ideální a jaký je vhodný. Často pak pod tíhou prodavačky koupíte parfém, který je naprosto odlišný s tím, co vám voní. Proto přinášíme několik rad, díky kterým si domů přineste parfém, jež bude pro vás ten pravý.  

Neroztírejte si parfém na zápěstí 

Při výběru správného parfému je důležité, abyste si parfém neroztírali na zápěstí. Většina lidí si po stříknutí parfému na zápěstí rozetře kapky parfému, a tím dojde k rozbití všech vůní a vůně se začne měnit. Abyste předešli tomu, že přijdete domů s vůní, která vám vlastně nevoní, neroztírejte si ji na zápěstí.  

Nekopírujte přítelkyni nebo kamarádku 

Doporučila vám kamarádka nějakou vůni? Nemusíte se hned rozběhnout do nejbližší parfumerie a jednu takovou si koupit. Je třeba mít na paměti, že vám může vonět něco zcela jiného, proto kamarádku nekopírujte. Navíc je třeba myslet na to, že na každém člověku se parfém rozkládá trochu jinak, důvodem jsou odlišné pH složky. Na vás tedy může vůně vonět krapet jinak než na ostatních.  

Vybírejte vždycky s rozvahou 

Pokud vybíráte v parfumeriích, měli byste u sebe mít vždycky zrnka kávy. V takovém množství parfémů, které kolem sebe máte, potřebujete neutralizovat jednotlivé vůně, a k tomu kávová zrna jsou určená.