Beauty

Proč mít v koupelně přírodní kosmetiku? 

Trendem poslední doby je přírodní kosmetika. Pro někoho je to jen další módní hit, pro někoho je to životní styl. Kosmetika a její složení přímo ovlivňuje nejen naše celkové zdraví, ale také stav životního prostředí. Máte pocit, že řešit kosmetiku je jen špička ledovce? Pojďme se společně zamyslet, kolikrát denně kosmetické produkty použijeme, a jaký vliv na naše zdraví mají. 

Konvenční kosmetika v kostce 

Mýdlo, dezinfekční prostředky, deodoranty, parfémy, šampón na vlasy, zubní pasty, dekorativní kosmetika, pěna do koupele… To všechno jsou kosmetické výrobky, které používá většina z nás každý den. Tato konvenční kosmetika obsahuje množství látek, které ovlivňují naše hormonální zdraví, imunitu i reprodukční systém. Ohrožují zdraví naší kůže a mohou představovat zátěž pro naše játra, které v těle fungují jako detoxikační stanice. Chemické látky z kosmetiky mají tendenci se v našem těle ukládat a “sčítat”, což v delším časovém horizontu může vést k obtížím, které si s kosmetikou vůbec nespojíme.  

Jakým látkám ve složení se chceme vyhnout? 

  • uhelný dehet (E 128) 
  • kvaternium 15 
  • obecně syntetické parfemace (ubrousky, toaletní papíry, aj.) 
  • parabeny 
  • PEG 
  • ftaláty 
  • siloxany, sulfáty, triklosany 
  • 1,4 – dioxan 

Jaké jsou zdravější alternativy? 

V dnešní době seženeme množství “zelenějších alternativ” na internetu i v drogerii. Vybírat si můžeme mezi mnoha značkami, některé volí kompromis a přídatných látek v jejich složení najdete potřebné minimum (například pro trvanlivost produktu), některé jsou zcela non-toxic.  

Benefitem přírodních produktů je nejen to, že chráníme naše zdraví. Přírodní látky obsažené v zelené kosmetice (esenciální oleje, zdravé oleje a másla) naše zdraví svým složením dokonce podporují díky obsahu antioxidantů a vitamínů.  

Proč dát šanci zelené? 

Látky obsažené v přírodní kosmetice (esenciální oleje, zdravé oleje a másla) naše zdraví svým složením dokonce podporují díky obsahu antioxidantů a vitamínů. Tato kosmetika je hypoalergenní, zpravidla cruelty free a veganská. Již dávno neplatí, že je dražší. Najdeme mnoho značek v různé cenové relaci. Osobní zkušenost navíc poukazuje i na skutečnost, že přírodních produktů nám v porovnání s běžnou kosmetikou dokonce stačí méně.