Life

Vyberte do svého interiéru ten správný sedací vak. Poradíme vám s výběrem

Chcete po nějaké době oživit svůj interiér nevšedním nábytkem či bytovým doplňkem, který by byl praktický, ale zároveň také stylový? V takovém případě byste se měli rozhodnout pro sedací vak, který je podle posledních průzkumů doslova hitem ve světě bydlení. Je to skvělá alternativa ke klasickým židlím, na nichž se po delší době nesedí vůbec pohodlně. 

I když jsou sedací vaky obrovským lákadlem, většina lidí od nich nakonec upustí, jelikož se setká s obrovskou nabídkou na trhu, z níž si člověk zkrátka nemůže rychle vybrat. Proto jsme se rozhodli vám pomoct s výběrem, jelikož jsme si moc dobře vědomi toho, že výběr sedacího vaku do interiéru není snadná záležitost. 

Na co se zaměřit při výběru sedacího vaku

Nabízí se především jedna otázka, a sice na co se zaměřit při výběru sedacího vaku. Roli hraje bezesporu tvar, který by měl být správný, také velikost sedacího vaku a jeho nosnost. Barva a design – to jsou samozřejmě také důležitá kritéria, ale ještě důležitější je výplň sedacích vaků. 

Vybírejte z široké nabídky

Možná jste si do nynějška mysleli, že sedací vak má jen jeden jediný tvar, ale tak to opravdu není. Sedací vak je možné zakoupit v podobě hrušky, také fotbalového míče nebo třeba v podobě křesla či taburetu. Ideální jsou především sedací vaky v podobě hrušky, které zajišťují dokonalou podporu celému tělu. 

Jak jsme však zmínili, velice důležitá je při výběru správného sedacího vaku jeho výplň. Právě výplň patří k nejdůležitějším parametrům tohoto bytového doplňku. Pokud byste si chtěli koupit kvalitní sedací vak, jeho výplň musí být EPS kuličky, které jsou o velikosti od dvou do sedmi milimetrů. Jedná se o velice pohodlný materiál, jehož lze v případě potřeby vyměnit (náhradní náplň je lehce k sehnání). Pokud jste však milovníkem ekologie, sáhnete s největší pravděpodobností po sedacích vacích, které jsou vyplněny pohankovými nebo špaldovými slupkami.