Life

Udržujte se v pohybu alespoň každodenní procházkou

Většina lidí se rozhodne žít zdravým životním stylem. Naučí se dokonce jíst pravidelně, vyváženě a pestře a jsou naprosto spokojeni se svým týdenním jídelníčkem, který v sobě nese především potřebné vitaminy, minerály a jiné tělu prospěšné látky, které si tělo samozřejmě denně žádá. Cítí se najednou skvěle a touží vydržet s takovým režimem denně. Není se čemu divit, když je i doktor chválí, protože přesně strava je to nejlepší, co můžeme pro své tělo a pro své zdraví udělat. Samozřejmě se to týká ještě neoblíbeného pitného režimu, ten je ale mnohdy také lehké překonat, jen se musí zjistit, jak na to. Pak už vodu budete potřebovat takřka pořád, a tak se nebudete muset zamýšlet nad tím, jestli jste vypili potřebné litry nebo nevypili.

Ke spokojenému životu, který žijete se zdravým stylem, je nutná však ještě jedna věc, a to pravidelný pohyb. Jedná se o naprosto neodmyslitelnou záležitost, na kterou taky musíte myslet. Mnoho z vás se jistě bude vymlouvat na nedostatek času a na pracovní vytíženost. To je sice v pořádku, ale na takovou procházku se přece vždycky čas najde.

Vezměte si hůlky a vypadněte na půl hodinky do přírody

Procházky jsou totiž také jakýmsi zdrojem pohybu, a tak se zaměřte i na ně. Přece jen takové půlhodinové procházky nám nemůžou ublížit, ani kdybychom se o to snažili. Navíc se hodně rozeběhl hit, který v sobě nese hůlky a jejich chůzi. Hůlky vám totiž udržují ruce, aby se neustále také hýbaly, a tak se při takové procházce dokonce stane, že zhubnete nějaké to kilo. A taky procházka do přírody jen tak k lesu přece není nikdy k zahození – nadýchat se čerstvého vzduchu přece má rád každý. Můžete vypustit své věčné starosti a chvilku si při takové pochůzce odpočinout. Není zkrátka pohyb jako pohyb – pravidelné cvičení nemusí být jen symbolem zpocených těl a náročných sedů lehů.