Fashion

Typy dámských společenských bot. Máte od každého druhu pár?

Dámy moc dobře vědí, co se zrovna nosí. Jsou známé tím, že dokážou v obchodech s oblečením strávit i několik dlouhých hodin. A v obchodech s obuví dokážou strávit daleko delší dobu. Co se týče obuvi, každá žena by měla ve svém botníku mít minimálně jeden pár od každého druhu společenské obuvi. Společenská obuv je skvělá, vynosíte ji a je nadčasová. Hodit se bude k maturitní zkoušce, také na narozeninové oslavy, plesy, na svatby nebo na výročí. Jen se nabízí otázka, kolik druhů společenské obuvi vlastně máme? 

Lodičky 

Existují samozřejmě elegantní lodičky, které ženy nosí s velkou oblibou, i když v nich trpí. Dnes jsou moderní zejména lodičky s ostrou špičkou, před lety byly in zase takové lodičky, které měly špičku zakulacenou. S příchodem retra a osmdesátých let do módy mají mnohé lodičky výkroj do V, což je v pořádku. Je to in. Co však není in jsou lodičky na nízkém podpatku, které mají tendenci opticky zkracovat ženské nohy.  

Mokasíny 

Dalším druhem dámské obuvi, který se po letech opět dostal do módy a nejspíše z módy už neodejde, jsou mokasíny. Ty jsou opravdu pohodlné, jsou alternativou lodiček, pokud nemáte rádi vysoké podpatky. Jelikož jsou mokasíny naprosto bez podpatku, budou vám velmi pohodlné, leč se jedná o společenskou obuv.  

Sandálky 

Mezi další hity současnosti patří rozhodně dámské sandálky, které se dnes prodávají zejména na vyšším kulatém podpatku. Společenskou obuví nemyslíme sandálky bez podpatku, jen ty s podpatkem, které jsou dnes k dostání v nejednom obchodě. Při nákupu těchto sandálek doporučujeme investovat do barevných variant, skvěle rozzáří i všedně vypadající outfit.  

Baleríny 

Pokud nepatříte k ženám, které by nosily podpatky, místo mokasín lze nosit ještě baleríny. Opět doporučujeme volit takové, které jsou do špičky, kulaté balerínky už nejsou v módě. Z ní odešly před několika lety, i když to mnoho žen stále nepostřehlo.