Life

Trápí vás zánět spojivek? Přinášíme babské rady

Většinou se to objeví z čista jasna. Ráno se vzbudíte a pohled do zrcadla vás naprosto děsí. V zrcadle totiž uvidíte sebe se zarudlýma očima, které sotva dokážou zaostřit. Píchá vás v očích, pálí, řeže. Nevíte, co dělat. Později přijdete na to, že se jedná o zánět spojivek. Kdybyste šli k lékaři, nejspíše by vám předepsal mast s antibiotiky. Jenže vy je do sebe dávat nechcete. Pokud patříte k těmto typům lidí, zkuste babské rady, které jsou osvědčené a účinné.

Na internetu se můžete dočíst, že proti zánětu spojivek bojuje účinně heřmánek, jenže poslední studie ukazují, že heřmánek oči naopak dráždí a že může způsobit alergickou reakci. Abyste se takové alergické reakci vyhnuli, doporučujeme zkusit jiné osvědčené babské rady, které vám vyženou zánět z oka rychlostí blesku.

Světlík lékařský jako pomáhající bylinka

Nemoci očí by se rozhodně neměly podceňovat. Přece jenom oči jsou velice důležitou součástí našeho těla, bez nich bychom neviděli tu krásu, která se kolem nás skrývá. Abyste o svůj zrak během nemoci nepřišli, doporučujeme sáhnout po světlíku lékařském, což je velice pomáhající bylinka jakoby stvořená přímo pro tento účel.

Světlík lékařský je drobná bylinka, která pomáhá zejména při potížích s očima. Dokáže ulevit od zánětu spojivek, dokáže ulevit i od hnisání očí, od slzení nebo od zarudnutí či jiných očních potížích.

Borová voda na proplachy a výplachy

Světlík lékařský slouží spíše na obklady, výplachy provádějte především s borovou vodou, která dostane zánět z těla rychlostí blesku. Vyplaví ho a odstraní také všechny další škodliviny, které v oku mohou být.

Mléko vytáhne záněty

Málokdo ví, že velkým pomocníkem je obyčejné mléko, které má v lednici většina z nás. Mléko vytáhne záněty z oka, stačí, když ho budete studené a nasáknuté ve vatových tamponcích přikládat na oko.