Fashion

Svatební móda: jednoduché šaty přebírají nadvládu 

Oslavy lásky a dny plné radosti a štěstí jsou za dveřmi. Hned, jak se začne oteplovat, začíná svatební sezóna. Jedním z nejdůležitějších elementů svatby jsou samozřejmě šaty nevěsty. A ač každá miluje něco jiného a ke každému stylu svatby se hodí trochu jiný typ šatů, je jeden, se kterým téměř nikdy nešlápnete vedle. Jednoduché svatební šaty, které jsou elegantní, mají šmrnc a zároveň dají nevěstě krásně vyniknout.  

Velké zdobené patří do minulosti 

V minulosti jsme vídali spíše opačný trend. Svatební šaty měly být velkolopé, honosné a zdobené. Ty jednoduché patřily na větších svatbách spíše až na dobu po půlnoci, kdy někteří hosté už ani nevěděli, kde jsou. Nicméně nyní se právě ty jednoduché šaty dostávají do popředí, a to hned z několika důvodů.  

Nekomplikovaný střih, jednoduchá sukně, jasné linie. Šaty, které by do určité míry mohly být univerzální. Ale nejsou, jsou svatební. Jejich obliba stále roste, například i proto, že některé nevěsty si je potom touží nechat jako památku na svůj velký den a plánují je jen mírně upravit a nosit dál. Šaty, které mají volány, složité struktury, několik spodniček a bohaté zdobení v normálním životě už spíš nevynesou.  

Trend, který je populární i mezi celebritami 

Jednoduché střihy si oblíbily i některé celebrity, které udávají trendy. Na své svatbě je měla například zpěvačka Ariana Grande. Střihy, které nejsou komplikované, pak vyznávají i mnohé oděvní domy. Patří sem například americká Reformation nebo britská Rixo.  

Další nespornou výhodou jednoduchých svatebních šatů je i to, že následně můžete popustit uzdu v oblasti doplňků nebo ve výzdobě celé svatby. Riziko, že se právě svatební šaty budou tlouct z některým z elementů v outfitu nebo v interiéru, je totiž minimální. K jednoduchým liniím tedy můžete v klidu zvolit velkolepé lodičky, kabelku nebo závoj. A božský outfit nevěsty, která bude středem pozornosti, je na světě.