Life

Sužuje vás kocovina? Zachrání vás pomelo!

Každý si rád zajde na pořádný večírek. Všichni si jednou za čas potřebujeme odpočinout, potřebujeme na chvilku vypnout svou hlavu,  resetovat mozek. Takový večírek je proto naprosto skvělý pomocník! Jenže někdy to s alkoholem přeženeme tak, že toho na druhý den litujeme. Dostaví se kocovina, která rozhodně není nic příjemného. Ovšem dneska už existují způsoby, jak s kocovinou skvěle bojovat!

Samozřejmě proti kocovině pomáhá například vývar, ale ten ne každý chce vařit nebo ne každý ho umí vařit. Kromě vývaru však pomáhá taky sirup nebo naopak bublinkové nápoje. Každý má však jiný žaludek, každému pomáhá něco jiného. Někomu například proti kocovině pomáhá pomelo.

Znáte pomelo?

Pomelo jistě znáte – je to zázračný citrus, který se na trhu ukazuje hlavně v období zimy. Objeví se před vánočními svátky a do jara zase zmizí. Jedná se o největší citrusové ovoce, které je velice podobné grapefruitu, ale je přece jenom o něco větší. Původem pochází z krásné Asie, konkrétně z jihovýchodu Asie.

Co se týče chuti, není nijak zvláštní – možná právě proto, že chuť není dvakrát ojedinělá, je pomelo tak populární a často kupované.

Proč jíst pomelo?

Samozřejmě pomelo tu není jenom tehdy, kdy nás sužuje kocovina. Je to skvělý pomocník, který nám prospívá po zdravotní stránce. Nejvíce se nám projevuje na naší imunitě. Zlepšuje nám imunitní systém, jedná se o jeden z nejlepších zdrojů vitaminu C. Podle všeho doporučuje 101% doporučené denní dávky vitaminu C.

Kromě toho skvěle zlepšuje trávení a reguluje krevní tlak. Ocení ho i ti, kteří mají problémy se srdcem – zlepšuje totiž zdraví našeho srdce, což ví jenom málokdo. Jelikož obsahuje 37 procent doporučené denní dávky draslíku, je pro naše srdce skutečně skvělý.