Beauty

Detox, který vám bude chutnat. Co zařadit do jídelníčku?

Jarní měsíce jsou symbolem snažení o lepší zdraví mnoha z nás. Když se ale řekne jarní detox, většinou ztrácíme zájem se dozvědět více. Představa zelených nechutností nás snadno odradí. Jde to ale udělat i jiným způsobem. Co si denně dopřávat? 

Upevněte své zdraví pitím ionizované vody

Alkalická minerální voda má pro náš organismus mnoho blahodárných účinků. Postará se o dokonalý detox, a to díky tomu, že je zásaditá. Doma nebo v kanceláři můžete mít generátor vodíkové vody. Ten se postará o vše potřebné. Během chvilky promění klasickou vodu z kohoutku nebo z lahve v hodnotnou součást každodenní zdravé stravy. Vodíková voda je zásaditá, takže skvěle funguje jako prevence proti civilizačním chorobám. Vychytejte volné radikály pouhou vodou. 

Mrkvová šťáva je dokonalý životabudič

Myslíte si, že odšťavněná mrkev nenabídne nic zajímavého? Chyba lávky! Mrkvové šťávy bychom měli denně přijímat jednu malou skleničku. Právě toto množství stačí na pokrytí potřeb našeho těla, co se vitamínů týče. Ke konci odšťavňování přidejte do šťávy pár kapek citrónu. Výsledkem je svěží chuť, která vás nadchne. Do organismu si také přidáte vlákninu a minerály. 

Vítej, nové zažívání

Většina z nás, kdo sedíme v kancelářích, si přejeme přirozený pohyb. Nejen pro nás, ale také pro naši střevní peristaltiku. Správné pohyby střev vám pomohou nastavit vylučování tím nejlepším směrem a předejít tak vzniku některým těžkým chorobám, které jsou pro sedavá zaměstnání typická. Jak si ale pomoci? Snadno. Dejte si ráno pravidelně několik lžiček ovesných vloček. Krátce je ohřejte v trošce vody na sporáku. Přidejte oblíbené ovoce a s chutí se do nich pusťte. Zbaví vás škodlivin uložených ve střevech. 

Jarní detox může chutnat. Dopřejte si každé ráno pečivo s pomazánkou z medvědího česneku a vyžeňte viry, bakterie a plísně ze svého těla.